Mobilā versija
+1.1°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
20. aprīlis, 2016
Drukāt

EK: Google ļaunprātīgi izmantojis savu dominējošo stāvokli

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Uzņēmums Google, pārkāpjot Eiropas Savienības (ES) pretmonopola noteikumus, ir ļaunprātīgi izmantojis savu dominējošo stāvokli, nosakot ierobežojumus Android ierīču ražotājiem un mobilo tīklu operatoriem, teikts Eiropas Komisijas (EK) ziņojumā uzņēmumam.

EK uzskata, ka uzņēmums Google ir īstenojis stratēģiju attiecībā uz mobilajām ierīcēm, lai saglabātu un nostiprinātu savu dominējošo stāvokli vispārējo interneta meklēšanas pakalpojumu jomā.

Pirmkārt, šī prakse nozīmē, ka Google Search tiek iepriekš instalēts un iestatīts kā noklusējuma vai vienīgais meklēšanas pakalpojums vairākumā Android ierīču, ko pārdod Eiropā.

Tāpat Google ir piešķīris ievērojamus finansiālus stimulus dažiem lielākajiem viedtālruņu un planšetdatoru ražotājiem, kā arī mobilo tīklu operatoriem ar nosacījumu, ka tie savās ierīcēs iepriekš instalē tikai Google Search lietotni.

Šī prakse traucē konkurējošu meklētājprogrammu piekļuvi tirgum, izmantojot konkurējošas mobilās pārlūkprogrammas un operētājsistēmas.

“Tādējādi uzņēmums Google ir samazinājis stimulus ražotājiem un mobilo tīklu operatoriem iepriekš instalēt konkurējošus meklēšanas pakalpojumus ierīcēs, ko tie pārdod,” teikts EK ziņojumā.

EK uzskata, ka tas nodara kaitējumu patērētājiem, samazinot konkurenci un ierobežojot inovācijas plašākā mobilo sakaru telpā.

EK ir pierādījumi par to, ka ekskluzivitātes nosacījums ietekmēja to, vai daži ierīču ražotāji un mobilo tīklu operatori iepriekš instalēja konkurējošus meklēšanas pakalpojumus.

Nav zināms, kad EK pabeigs izmeklēšanu par rīcību, kas vērsta pret konkurenci. Pretmonopola izmeklēšanas ilgums ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, tostarp lietas sarežģītības, no tā, kādā apmērā attiecīgais uzņēmums sadarbojas ar EK, un tiesību uz aizstāvību īstenošanas.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Atgriešanās pagātnē. Tālrunis džinsu mazajai kabatiņai!Latvijas uzņēmums "Evelatus" sācis tirgot jaunu, pašu radītu un neierasti maza izmēra tālruni "Evelatus Mini", stājoties pretī tālruņu tirgum, kurā nemitīgi arvien lielāku lomu ieņem viedtālruņi.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Pašmāju novatori izstādē "Riga Comm" rādīs piemēru un savus izgudrojumus3D printēšana, viedā atslēga, gudrais lietussargs un putnveida droni – izstādē "Riga Comm 2016"
Draugiem Facebook Twitter Google+