Mobilā versija
+4.1°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
23. augusts, 2016
Drukāt

EK nāk klajā ar Molotova-Ribentropa pakta gadskārtai veltītu paziņojumu (7)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Eiropas Komisija (EK) ir nākusi klajā ar paziņojumu saistībā ar Molotova-Ribentropa pakta parakstīšanas gadskārtu 23.augustā, kurā Eiropas mērogā tiek atzīmēta visu totalitāro un autoritāro režīmu upuru piemiņas diena.

Paziņojumā, kuru Briselē EK vārdā pirmdien publicēja EK pirmais viceprezidents Franss Timmermanss, Eiropas Savienības (ES) tieslietu komisāre Vera Jurova un izglītības, kultūras, jaunatnes un sporta komisārs Tibors Navračičs, ir teikts, ka šī piemiņas diena liek atcerēties mācības, kas gūtas no šīs Eiropas vēstures tumšās lappuses, kāda bija šī pakta parakstīšana starp Padomju Savienību un nacistisko Vāciju.

EK šajā paziņojumā atgādina sabiedrībai, ka 1939.gada 23.augustā Padomju Savienības ārlietu ministrs Vjačeslavs Molotovs un Vācijas ārlietu ministrs Joahims Ribentrops parakstīja paktu, kas atnesa “desmitiem miljonu cilvēku deportācijas, spīdzināšanas un slepkavības totalitāro režīmu laikā”.

Eiropas Parlaments 2008.gadā pasludinājis Molotova-Ribentropa pakta parakstīšanas gadskārtu 23.augustā par Eiropas staļinisma un nacisma upuru atceres dienu.

“77 gadus pēc pakta parakstīšanas, mēs pieminēsim visus totalitāro un autoritāro režīmu, kas 20.gadsimtā atstājuši rētas daļā Eiropas, upurus. Totalitāro un autoritāro režīmu upuru Piemiņas diena Eiropas mērogā saglabā upuru piemiņu dzīvu un godina viņus. Ši pieminēšana arī palīdz mums atcerēties mācības, kas gūtas no šīs tumšās lappuses Eiropas vēsturē,” teikts EK paziņojumā.

“Laimīgā kārtā šodienas eiropiešu jaunās paaudzes nav pieredzējušas dzīvi totalitārā vai autoritārā režīmā. Tomēr mēs nekad nedrīkstam uzskatīt mūsu brīvības par pašsaprotamām. Tāpēc vēsturiskās atmiņas saglabāšana un mūsu uzticība demokrātijai, pamattiesībām un likuma varai paliek svarīgāka nekā jebkad agrāk,” teikts paziņojumā.

“Atmiņai par Eiropas vēsturi ir jāveicina mūsu apņēmība cīnīties par mūsu kopīgajām vērtībām un principiem,” teikts EK paziņojumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. NU BET KAPEC AIZMIRSA ,KA SAKUMA BIJA CITS PAKTS .MINHENE 1938.G.30 .09. CEMBERLENS ,DAPADJE ,MUSSOLINI UN GITLERS PARAKSTIJA PAKTU PAR SUDETAS APGABALA ATDOSANU VACIJAI .CEHI PROTAMS PROTESTEJA ,BET NEKO NEVAREJA DARIT ,JO ANGLIJA ,FRANCIJA ,ITALIJA ATBALSTIJA GITLERI.PEC TAM ARI POLIJA GABALU ATRAVA .KRIEVI TADI NELIESI ,BET PAREJIE OH KADI LABINI !CIEST NEVARU SITO DIVKOSIBU !!!!!!!!

  • Точно. Было бы совсем неплохо, если бы все не забывали и про свои собственные пакты. Только один пакт плохой? А другие все однозначно хорошие, так что ли?!

  • Depadje…Gitlers…
   Krievu trolli,ko mocies?

 2. Poli vairs neperk krievu naftu un citus ” labumus”.

 3. “ņe v glaz, a v brovj”(nezinu līdzvērtīgi latvisku).
  Deportācijas, spīdzināšanas un slepkavības jau bija
  pirms līguma, starp citu.

 4. Tikai atmiņā – šodienas Krievijā to uzskata par spēkā esošu… Tas norāda uz ES naivumu vai arī pakalpīgu nodevīguma gatavību?

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+