×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. marts, 2012
Drukāt

EK: Straujāku tiešmaksājumu izlīdzināšanu kavē politiski apstākļi

lauki

Straujāku tiešmaksājumu izlīdzināšanu kavē politiski apstākļi, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Labrīt, Latvija!” sacīja Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un lauku attīstības komisariāta pārstāvis Rodžers Vaits.

Viņš uzsvēra, ka Eiropas Komisijai (EK) jāsabalansē 27 dalībvalstu intereses, kas nav viegls uzdevums. Ja kādai valstij palielina tiešmaksājumus, pašreizējos budžeta apstākļos tas nozīmētu kādai citai samazināt atvēlēto naudu.

“Problēma ir tā, ka neviens zemnieks nav apmierināts un visiem vienmēr ir par maz,” sacīja EK lauksaimniecības komisāra Dačiana Čološa runasvīrs.

Viņš atgādināja, ka EK piedāvājums arī patlaban paredz palielināt tiešmaksājumus Latvijas zemniekiem, bet straujāku virzību uz izlīdzināšanu kavē politiski apstākļi.

“Zemnieku saeima” vadītāja Maira Dzelzkalēja norādīja, ka izšķirošie lēmumi par tiešmaksājumiem nākamajā plānošanas periodā gaidāmi pēc gandrīz gada, taču Latvijas pārstāvji neplāno “atslābt” un turpinās cīnīties par taisnīgākiem maksājumiem.

Kā ziņots, tiešmaksājumi Latvijas zemniekiem patlaban ir viszemākajā līmenī ES, nepārsniedzot 63 latus par hektāru, kamēr vidējais ES rādītājs ir 266 eiro jeb 186 lati par hektāru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+