×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
22. septembris, 2012
Drukāt

Ekvadora varētu Asanžu pārvest uz Zviedriju

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ekvadoras ārlietu ministrs Rikardo Patino 21.septembrī ierosināja tīmekļa vietnes “WikiLeaks” dibinātāju Džūljenu Asanžu (attēlā) no Londonas pārvest uz Zviedriju, kur viņš joprojām atrastos Kito aizsardzībā.

Uzrunājot žurnālistus, Patino atzina, ka šāda iespēja tiekot apsvērta kā alternatīva. Ministrs uzsvēra, ka tādējādi Asnžs joprojām baudītu “mūsu aizsardzību, kamēr tiktu apmierinātas arī Zviedrijas tiesu sistēmas prasības”.

Kā ziņots, Austrālijas pilsonis Asanžs kopš jūlija ir patvēries Ekvadoras vēstniecībā Londonā, lai pretotos Lielbritānijas tiesas lēmumam izdot viņu Zviedrijai nopratināšanai saistībā ar apsūdzībām izvarošanā un seksuāla rakstura uzbrukumā, ko viņam izvirzījušas divas stokholmietes.

Asanžs apsūdzības izvarošanā noliedz, apgalvojot, ka seksuālās attiecības ar abām sievietēm notikušas pēc abpusējas piekrišanas. Asanžs uzstāj, ka apsūdzības pret viņu ir politiski motivētas un ka ASV vēlas panākt viņa tiesāšanu par valsts noslēpumu izpaušanu.

Ekvadora 16.augustā piešķīra Asanžam diplomātisko patvērumu.

Ekvadoras prezidents Rafaels Korrea pieļāvis iespēju, ka Asanžs varētu tikt nodots Lielbritānijas varasiestādēm, ja tiks saņemtas garantijas, ka viņš netiks izdots trešajām valstīm un viņam nedraudēs nāvessods.

Tikmēr Patino piektdien izteicās, ka Asanža lietā esot notikusi zināma virzība un ka Zviedrijas varasiestādes “noraidījušas vairākus pierādījumu elementus” Sīkākus paskaidrojumus ministrs atteicās sniegt.

Ekvadoras ārlietu ministrs uzsvēra, ka Lielbritānijai labākais risinājums būtu garantēt drošu Asanža pārvešanu.

Patino piebilda, ka nākamnedēļ ANO Ģenerālās asamblejas kuluāros gatavojas Asanža lietu pārrunāt ar Lielbritānijas ārlietu ministru Viljamu Heigu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+