×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
15. marts, 2014
Drukāt

Elektrības piegāde atjaunota lielākajā daļā Kurzemes un centrālajos reģionos

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

A woman is soaked as large waves crash against the walls of Brighton seafront, in southern England on October 27, 2013 as a predicted storm starts to build. Britain was braced on October 27 for its worst storm in a decade, with heavy rain and winds of more than 80 miles (130 kilometres) an hour set to batter the south of the country. AFP PHOTO / LEON NEAL

Šobrīd AS “Sadales tīkls” ir novērsusi lielāko daļu elektroapgādes traucējumu, ko izraisīja spēcīgais vējš Rietumu un Centrālajos reģionos, portālu “LA.lv” informēja uzņēmumā.

Visas diena garumā AS “Sadales tīkls” dispečeri sekoja līdzi situācijai vidējā sprieguma un zemsprieguma elektrolīnijās, operatīvi reaģējot, veicot pārslēgumus un vadot bojājumu novēršanas darbu. Bojājumu novēršanā strādāja 65 operatīvā izbraukuma brigādes (OIB).

Situācija elektrotīklā visas dienas garumā bija mainīga. AS “Sadales tīkls” operatīvo brigāžu elektromontieriem un dispečeriem operatīvi strādājot, dienas gaitā ir ievērojami samazināts bojājumu skaits Kurzemē. Šodien plkst.17:00 bez elektrības Ventspils novadā bija 4 300 mājsaimniecības un Kuldīgas novadā – 4 800 mājsaimniecības. Pēc AS “Sadales tīkls” operatīvās informācijas plkst.22:00 elektroapgādes traucējumi vēl ir 600 mājsaimniecībām Ventspils novadā un 270 mājsaimniecībām Kuldīgas novadā.

Sestdien, 15.marta vakarā, jauni atslēgumi ir reģistrēti Latvijas Centrālajos rajonos. Pēc dispečeru operatīvās informācijas plkst.22:00 elektroapgāde traucēta vēl aptuveni 800 klientiem Olaines novadā, 1 000 Ķekavas novadā, dažiem simtiem mājsaimniecību Dobeles, Ikšķiles, Mārupes un Ogres novadā.

Rēķinoties ar darba drošību diennakts tumšajā laikā, “Sadales tīkls” operatīvie dienesti naktī turpinās strādāt – veicot bojāto posmu lokalizēšanu un izdarot pārslēgumus līnijās, apzinot aktuālo situāciju zemsprieguma elektrotīklā, lai svētdien no rīta varētu turpināt elektroapgādes atjaunošanas darbu.

Spēcīgā vēja ietekmē lauzti koki un zari, kas krītot pārrāva elektrolīniju vadus, kā arī lauzti balsti, izraisot avārijas atslēgumu elektrotīklā. 15. marta pēcpusdienā atslēgumi tika konstatēti valsts Rietumos. Vakarpusē vējš pārvietojās uz Centrālajiem reģioniem.

AS “Sadales tīkls” aicina turpināt ievērot drošības pasākumus elektroiekārtu tuvumā, redzot zemē guļošu vadu vai uz līnijas uzkritušu koku, nekādā gadījumā netuvoties tam un neļaut to darīt arī citiem. Par bīstamām situācijām jāzvana Klientu servisam pa diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 80200404.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.6
Alūksne +14
Daugavpils +14.0
Saldus +14.7
Liepāja +14.0
Jelgava +15.1
Ventspils +14.8
Limbaži +15
Madona +14.6
Rēzekne +12.2
Draugiem Facebook Twitter Google+