×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
1. jūnijs, 2012
Drukāt

Elizabete II svin dimanta jubileju

tilts_afp_10

Šogad Britānijā un citviet pasaulē notiek virkne sarīkojumu sakarā ar karalienes Elizabetes II valdīšanas 60. gadskārtu. Tā dēvētās dimanta jubilejas svinību kulminācija būs no 2. līdz 5. jūnijam, kad valstī būs brīvdienas. 


Rīt Epsomā Londonas tuvumā notiks tradicionālās zirgu skriešanās sacensības, ko apmeklēs arī karaliene Elizabete, kura arī 86 gadu vecumā regulāri dodas izjādēs.

Parasti Epsomā ierodas aptuveni 135 tūkstoši skatītāju, bet šoreiz rīkotāji gaida vairāk nekā 200 tūkstošus, ziņo raidsabiedrība BBC, kas rīkos tiešraides no svinību pasākumiem. Svētdien Temzas upē notiks vairāk nekā tūkstoš vēsturisku un modernu kuģu parāde, ko no īpaši greznota peldlīdzekļa vēros karaliene Elizabete II un viņas dzīvesbiedrs princis Filips. Kuģu parādē iesaistītas arī desmit baržas, kur uzstāsies kori un orķestri. Par svinību dalībnieku drošību gādās 5500 policistu un aptuveni 7000 drošībnieku civiltērpos. Autobraucējiem svinību dienās Londonā ieteikts atstāt savu auto mājās un lietot sabiedrisko transportu. Īpaši ģimenēm notiks svētki vairākos Londonas parkos, bet ielās tiks rīkotas pusdienas, lai satuvinātu kaimiņus. Svinību rīkotāji pauduši cerību, ka šogad karalienes Elizabetes II dimanta jubilejas pasākumos varētu piedalīties vairāki miljoni cilvēku.

Pirmdienas vakarā pie Bakingemas pils notiks jubilejas koncerts, kuru vēros arī karaliene Elizabete un citi karaliskās ģimenes locekļi. Skatītāju vidū būs arī biļetes laimējušie sabiedrības pārstāvji, bet par tiešraidi gādās BBC. Koncertā piedalīsies Eltons Džons, Toms Džonss, Ennija Lenoksa, Pols Makartnijs, Klifs Ričards, Stīvijs Vonders, Kailija Minoga un citas zvaigznes. Koncerta tiešraide paredzēta arī Latvijas TV1.

Otrdien Sentpola katedrālē notiks pateicības dievkalpojums, klātesot karaliskās ģimenes locekļiem, kā arī vairākas pieņemšanas. Svinību nobeigumā karaliskā ģimene no Bakingemas pils balkona vēros aviācijas parādi un karaliskās gvardes salūtu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+