×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. oktobris, 2013
Drukāt

“Emburgas zēni” – īpašā Latvijas koncerttūrē 


Emburgas_Zeni_6

Šoruden šlāgermūzikas un kantri mūzikas grupas “Emburgas zēni” solists Aldis Rullis jubilejas koncerttūrē apceļos visu Latviju. Nesen nosvinēta 50 gadu jubileja, kas katra cilvēka dzīvē ir nozīmīgs atskaites punkts, lai izvērtētu padarīto.

Aldis savu muzikālo skatuves dzīvi iesāka grupā “Auda”, bet pēdējos 12 gadus dzied, spēlē ģitāru un mutes harmonikas “Emburgas zēnos”, tā vairāk pievēršoties sev tuvajai kantri mūzikai.

Pirmais jubilejas koncerts izskanēja pagājušā gada nogalē. “Ilgi un dikti šaubījāmies, vai vajag veidot lielāku koncerttūri. Klausītājiem tuvāks ir šlāgeris. Tā kā tas ir sava veida atskats uz Alda veikumu mūzikā un “Audas” dziesmas ir savulaik daudz spēlētas, izšķīrāmies arī par šo koncerttūri. To drīzāk var nosaukt par dvēseles braucienu,” teic grupas boss un bundzinieks Jānis Veikšāns. Savukārt A. Rullis piebilst: “Sākumā tas bija vienīgais koncerts, kurā piedalījās arī daudz viesmākslinieku. Spriežot pēc publikas atsaucības, izlēmām par koncerttūri. Koncertā skanēs dziesmas no maniem skatuves pirmsākumiem “Audas” laikā līdz šodienai.”

Aldis saka: “Mūzika neļauj skumt nevienam.” Šī koncertprogramma ir veidota kā pārskats par muzikālo darbību, kas priecēs gan šlāgermūzikas, gan kantri mūzikas cienītājus. Atskatoties uz paveikto, Aldis saka, ka aizvadītais laiks ir bijis visai ražīgs. “Izdoti seši albumi, sarakstītas neskaitāmas dziesmas un izpildītas divreiz vairāk.” Sadarbības pirmsākumus atceroties, J. Veikšāns teic: “Nejauši satikāmies tādi divi pabērni un nolēmām sadarboties. Jāsaka, ka pēc Alda pievienošanās “Emburgas zēnu” skanējums radikāli mainījās. Gan mums, gan Aldim bija interese par kantri mūziku. Viņa dziedājums mainījās un līdz ar to arī “Emburgas zēnu” skanējums.

Mēģinām pie kantri stila pieturēties, bet klausītājiem tuvāks ir šlāgeris. Apzināmies, ka mēs jau nemaz tik profesionāli to kantri neizpildām. Tā mūzika ir pavisam savādāka. Ja kāds amerikānis dziedātu “Pūt, vējiņi”, viņam arī tas skanētu savādāk nekā mums ierastais. Katrai mentalitātei ir sava mūzika.”

“Programmā ir iekļautas tautā vairāk iemīlētās “Audas” dziesmas, piemēram, “Liepu ziedi”, kā arī populārākās dziesmas, kuras radušās sadarbības laikā ar grupu “Emburgas zēni”. Tie ir gan kantri, gan šlāgeri, piemēram, “Lūk, zvaigzne krīt”, “Tik pret sauli”, kā arī pērn šlāgeraptaujā augsti novērtētā A. Stikānes un S. Upeslejas dziesma “Ceriņos baltos”. Būs arī pavisam jaunas dziesmas,” koncerta programmu ieskicē J. Veikšāns. Aldis ir pārliecināts, ka klausītājiem šie koncerti būs interesanti, kaut vai tikai tāpēc, ka kopā ar “Emburgas zēniem” uzstādies jaunā soliste Zane Jurkāne.

Par dziesmu popularitāti Aldis nosaka: “Autors nekad nevar zināt, kā klausītāji uzņems jaunu dziesmu. Tā bija ar “Liepu ziediem” – toreiz pašiem šķita, ka tā ir tāda vienkārša dziesmiņa, bet klausītāji to pieņēma un aizvien, kad zied liepas, atskaņo.”

 

Bildē: no kreisās – Viktors Zagorskis – basa ģitāra, Guntars Ķervis – akordeons, Kristaps Rullis (sēž) – stīlģitāra, Jānis Veikšāns – sitamie instrumenti, Kaspars Tenters – el. ģitāra, Aldis Rullis – balss, ģitāra un mutes harmonikas.

 

Koncerti:

6. X 15.00 – Kauguru kultūras namā Jūrmalā.

15. XI 19.00 – Krustpils kultūras namā

21. XI 19.00 – Kuldīgas kultūras centrā

22. XI 19.00 – Valmieras kultūras centrā

23. XI 19.00 – Liepājas Latviešu biedrības namā;

6. XII 19.00 – CATA kultūras namā Cēsīs;

14. I 19.00 – Ventspils kultūras centrā

24. I 19.00 – Jelgavas kultūras centrā

7. II 19.00 – Ādažu kultūras centrā

Biļetes – “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv un koncertu norises vietās.

Cena – no Ls 3 – līdz 5

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+