×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
29. novembris, 2013
Drukāt

ERASMUS jaunā kvalitātē
 (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Šādu jaunu programmu apstiprinājis Eiropas Parlaments. “Erasmus+” aizstās tādas iepriekšējā ES finanšu plānošanas periodā strādājošas izglītības un apmācību programmas kā “Comenius”, “Erasmus”, “Erasmus Mundus”, “Leonardo da Vinci” un “Grundtvig”, kā arī jauniešu apmaiņas un brīvprātīgā darba programmu “Youth in action” (Jaunatne darbībā), pirmoreiz ietverot arī sporta jomu.

Līdz ar to jaunā pro-gramma sniegs iespēju Eiropas studentiem, augstskolu un kursu pasniedzējiem un praktikantiem pieteikties stipendijām, lai studētu vai izietu praksi citās ES dalībvalstīs. Daļa programmas gan paredzēta arī pieaugušo izglītošanai. Uz stipendijām varēs pieteikties arī jauniešu aktīvisti, kas piedalās neformālās izglītošanās projektos, un brīvprātīgie, kā arī jaunie sportisti.

Programma paredz jaunu garantiju mehānismu maģistrantūras studiju kreditēšanai, kas ļaus izdevīgi aizņemties, sākot no 12 000 eiro (viena gada maģistra studijām) līdz 
18 000 eiro (divu gadu studijām) mācībām citā ES dalībvalstī. Jaunais mehānisms neaizvietos nevienu no spēkā esošajām stipendiju programmām un neierobežos dalībvalstu tiesības veidot nacionāla līmeņa studiju kredītu mehānismus. Kā zināms, Latvijā arī līdz šim bijis iespējams iegūt kredītu studijām ārvalstīs.

Uzziņa


Jaunais ERASMUS+


“Erasmus+” kopējais budžets būs 14,7 miljardi eiro. Lauvas tiesa šī finansējuma – 33% – tiks augstākajai izglītībai, 17% tiks tērēti arodizglītībai un dažādiem apmācību projektiem, 11,6% tiks skolām un skolotāju apmaiņai un apmācībai, bet 3,9% – pieaugušo izglītošanai.

Desmito daļu kopējā finansējuma iegūs jaunatnes un brīvprātīgā darba programmas. Atlikušo finansējumu sadalīs starp maģistra studiju garantiju fondu, sporta, augstskolu sadarbības un sporta projektiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+