×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
18. augusts, 2013
Drukāt

ES brīdina Ēģipti par attiecību pārskatīšanu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Eiropas Savienības (ES) prezidents Hermans van Rompejs un Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žozē Manuels Barrozu svētdien brīdināja Ēģiptes bruņotos spēkus un pagaidu valdību, ka ES ir gatava pārskatīt attiecības ar šo valsti, ja tās vadība nespēs panākt, ka beidzas vardarbība un sākas dialogs.

Van Rompejs un Barrozu savā paziņojumā brīdina, ka, ja turpināsies konflikta eskalācija, tam būs “neparedzamas sekas” Ēģiptei un visam reģionam, un uzsver, ka situācijas stabilizēšana ir armijas un valdības atbildība.

“Ēģiptes iedzīvotāju aicinājumi ievērot demokrātiju un pamatbrīvības nedrīkst tikt ignorēti, kur nu vēl tikt aizskaloti ar asinīm,”  sacīts paziņojumā.

“Sadarbībā ar starptautiskajiem un reģionālajiem partneriem  ES turpinās būt cieši iesaistīta centienos izbeigt vardarbību, atsākt politisko dialogu un atgriezties pie demokrātiskā procesa,” uzsver van Rompejs un Barrozu.

“Tādēļ sadarbībā ar dalībvalstīm ES tuvākajās dienās steidzami pārskatīs savas attiecības ar Ēģipti un pieņems lēmumus par pasākumiem, kuru nolūks būs sasniegt šos mērķus,” norādīts paziņojumā.

“Šo dienu vardarbība un slepkavības nedrīkst tikt ne attaisnotas, ne piedotas. Cilvēktiesības ir jāievēro. Politieslodzītie būtu jāatbrīvo,” teikts paziņojumā.

Jau vēstīts, ka pirmdien situāciju Ēģiptē apspriedīs ES valstu diplomāti. Gaidāms, ka viņi ierosinās sasaukt ES valstu ārlietu ministru apspriedi par Ēģipti.

Ēģiptes policijai trešdien izklīdinot islāmistu protestētājus divos galvaspilsētas Kairas laukumos un citur valstī, gāja bojā vismaz 638 cilvēki. Arī piektdien sadursmēs starp islāmistu protestētājiem un policiju valstī gāja bojā desmitiem cilvēku.

Ēģiptē ir izsludināts ārkārtas stāvoklis un Iekšlietu ministrija ir devusi rīkojumu policijai atklāt uguni, ja notiktu uzbrukums valdības ēkām.

Islāmistu protesti Ēģiptē sākās pēc tam, kad armija 3.jūlijā apturēja valsts konstitūciju un atcēla no amata pirms gada ievēlēto islāmistu prezidentu Mohamedu Mursi, pret kuru notika plaši tautas protesti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+