Latvijā
Kriminālziņas

Diennakti nesapratu, kas tas ir apcietinājums. Priesteris pirmo reizi komentē apsūdzības 2


Pie Saeimas nama nesen notika protesta akcija, kurā pieprasaīja pārskatīt cilvēktirdzniecībā aizdomās turētajam Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesterim Pāvelam Zeiļam piemēroto drošības līdzekli – apcietinājumu.
Pie Saeimas nama nesen notika protesta akcija, kurā pieprasaīja pārskatīt cilvēktirdzniecībā aizdomās turētajam Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesterim Pāvelam Zeiļam piemēroto drošības līdzekli – apcietinājumu.
Foto: LETA

Pret 5000 eiro drošības naudu no apcietinājuma atbrīvotais Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteris Pāvels Zeiļa intervijā portālam “Delfi” kategoriski noliedzis savu vainu cilvēktirdzniecībā, kuru policija viņam inkriminē.

Uz jautājumu, vai ir veicis nodarījumus, kuros tiek vainots, Zeiļa portālam atbildējis ar vārdiem “nē, nē, nē”.

“Es gandrīz diennakti nesapratu, kas tas ir apcietinājums. Par cilvēku pirkšanu, pārdošanu, es nesapratu to,” intervijā “Delfi” sacījis priesteris.

“Nu tikai vēlāk es iegāju tais sliedēs, kas tas ir.

Nu tāda gadījuma, nu nav bijis, (..) es neesmu ne pircis, ne pārdevis kaut ko,

” sacījis Zeiļa.

Par otrdien procesa virzītāja pieņemto lēmumu mainīt drošības līdzekli Zeiļa teicis, ka raugās uz to pozitīvi, jo tas nozīmējot, ka kaut kas šajā lietā “iet uz priekšu, uz labāko pusi”.

Zeiļa otrdien atbrīvots no apcietinājuma pret 5000 eiro lielu drošības naudu, aģentūrai LETA apliecināja Valsts policijas pārstāve Simona Grāvīte.

Viņa skaidroja, ka aizstāvības puse iesniedza lūgumu policijā mainīt drošības līdzekli apcietinājumu pret drošības naudu. Izvērtējot aizdomās turētā veselības stāvokli, procesā esošos materiālus un konsultējoties ar uzraugošo prokuroru, tika nolemts apmierināt lūgumu un mainīt esošo drošības līdzekli, piemērojot drošības naudu 5000 eiro apmērā.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, Zeiļa pagaidām ir Rīgā. Tas, kad viņš varētu atgriezties Rēzeknē, esot atkarīgs no ārstu slēdziena, jo, iespējams, vēl kādu laiku viņam varētu būt nepieciešams uzturēties mediķu aprūpē.

Zeiļa atradās apcietinājumā kopš augusta beigām, kad viņš tika aizturēts saistībā ar aizdomām par viņa dalību cilvēktirdzniecībā.

Jau ziņots, ka augustā Cilvēku tirdzniecības un sutenerisma apkarošanas nodaļa saņēma informāciju no kādas nevalstiskās organizācijas par to, ka trīs vīrieši, iespējams, iesaistīti kāda vīrieša seksuālā izmantošanā. Cietušajam ir garīgās attīstības traucējumi. Trijotne tika aizturēta 29.augustā Rīgā un Rēzeknē.

Valsts policija iepriekš paziņoja, ka garīgās konfesijas pārstāvis tiek turēts aizdomās par cilvēku tirdzniecību, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par to Krimināllikumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz 12 gadiem. Tāpat viņam tiek inkriminēta seksuālā vardarbība.

Otra lietā iesaistītā persona tiek turēta aizdomās par cilvēku tirdzniecību, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, un par seksuālu vardarbību, ja to izdarījusi personu grupa, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli. Par to var sodīt ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 20 gadiem. Trešais lietā iesaistītais tiek turēts aizdomās par cilvēku tirdzniecību, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Saskaņā ar izmeklēšanā iegūto informāciju, viens aizdomās turētais piegādājis cietušo vīrieti garīgās konfesijas pārstāvim seksuālo vajadzību apmierināšanai. Garīgās konfesijas pārstāvis par to maksājis vienam no aizdomās turētājiem, iepriekš norādīja policijā.

Garīgās konfesijas pārstāvim tiek inkriminēta vairāk nekā viena epizode. Tagad tiek veikta izmeklēšana, lai noskaidrotu, vai iepriekšminētā shēma pielietota ilgstošā laika periodā. Tāpat izmeklēšanā tiks pārbaudīts, vai līdzīgi iespējamie noziegumi izdarīti arī pret citām personām.

Saistītie raksti

1945.gadā dzimušais Zeiļa ir Rēzeknes Sāpju Dievmātes, Dukstigala un Prezmas draudzes prāvests, kā arī Mariāņu kongregācijas Latvijas vikariāta priekšnieks, Rēzeknes dekanāta dekāns.

Vēl viens no aizdomās turētajiem šajā lietā ir kāds bijušais sociālā aprūpes centra “Rīga” filiāles darbinieks, vēstīja portāls “Delfi”.

LA.lv
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO: Latvijā pazīstami cilvēki pauž sirsnīgus vēlējumus savai valstij
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Trīs Latgales policistus tur aizdomās par kukuļņemšanu no dzērājšofera
17 stundas
LE
LETA
Latvijā
VL-TB/LNNK gatava runāt ar abiem potenciālajiem premjera amata kandidātiem
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Ar plašu studentu gājienu un saullēkta sagaidīšanu sākas Latvijas Republikas proklamēšanas 100.gadadiena
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Arhibīskaps Vanags Latvijas iedzīvotājiem simtgadē vēl vairāk uzņemties atbildību un novērtēt sasniegto
7 minūtes
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1938. gada 18. novembrī. Grandiozas valsts 20. gadskārtas svinības
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Diena būs vējaina, daudzviet uzpilinās lietus
2 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
Latvijas valsts simtgades svinīgajos pasākumos piedalīsies Igaunijas, Islandes, Lietuvas un Somijas prezidenti
1 stunda