Daudzdzīvokļu ēka Ogrē, Draudzības ielā 4

FOTO. “Pirmo dienu bija klusums, kaimiņi bija šokā…” Kā rīkoties nedrošās Ogres ēkas iedzīvotājiem, kuriem nav, kur iet? 117

Jau vēstījām par daudzdzīvokļu ēku Pārogrē, Draudzības ielā 4. Tās iedzīvotājiem 2.maijā notika sapulce ar pašvaldības, pašreizējā mājas apsaimniekotāja un iedzīvotāju klātbūtni, un tika paziņots, ka māja ir bīstamā stāvoklī un tā nekavējoties jāpamet.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
Vampīrs, donors vai mags – kāds ir tavs enerģētiskais tips?
Lasīt citas ziņas

Ar portālu LA.LV sazinājās viena no ēkas iedzīvotājām, kura vēlējās palikt anonīma, un norādīja, ka nedēļu pirms minētās sapulces notikusi cita sapulce, kurā iedzīvotājiem pavēstīts, ka situācija nav tik traģiska, ēku var labot, tāpēc tiks veikta renovācija. Viņiem pastāstīts, kā viss notiks, cik maksās, piebilstot, ka tiks izmantota “Altum” atbalsta programma.

Nākamajā dienā pēc sapulces ticis atsūtīts papīrs, kas it kā sagatavots sūtīšanai uz “Altum” programmu, taču nekādu runu par ēkas pamešanu neesot bijis.

CITI ŠOBRĪD LASA
Pēc nedēļas tika sasaukta ārkārtas iedzīvotāju sapulce, kurā paziņots, ka māja nav ekspluatējama un līdz 7. maija vakaram iedzīvotājiem jāizvācas, jo ēka ir bīstama dzīvošanai.

Fakts, ka pirms nedēļas nebija runu par mājas pamešanu, bijis vismulsinošākais.

“Par renovāciju tiek runāts jau vairākus gadus, taču tas tiek vilkts garumā. Bijušas bezjēdzīgas sapulces, kurās tā arī neviens ne par ko nav vienojies,” viņa atklāja. Runājot par redzamajiem defektiem, viņa norādīja, ka plaisas kāpņutelpās vērojamas jau ļoti sen, taču tās palielinājušās vien minimāli.

“Kļuva neomulīgi, jo tas bija manas ģimenes personīgais dzīvoklis. Ja tas tiktu paziņots vismaz mēnesi pirms, tad būtu vienkāršāk atrast risinājumu,” viņa atklāj.

Visi kaimiņi bijuši šoka stāvoklī, tāpēc pirmo dienu bijis klusums, nākamajā dienā jau cilvēki sākuši domāt, kā rīkoties tālāk. “Es sapratu, ka variantu nav un sāku meklēt dzīvokļus īrei,” viņa pastāsta, uzsverot, ka pirmajā brīdī bijis daudz dzīvokļu, pēc tam puse pazudusi, jo arī kaimiņi meklējuši jaunu mājokli.

Ogres dome teikusi, ka varot palīdzēt ar transportu, lai pārvestu mantas uz jaunu dzīves vietu.

Visi iedzīvotāji saprot, ka māja bija jārenovē, nevienu neizbrīna šāds lēmums, taču mājas iedzīvotāju nomāc fakts, ka viņiem tika sniegta pretrunīga informācija.

Ogres novada pašvaldība portālam LA.LV norāda, ka “Ogres novada pašvaldība izprot iedzīvotāju neapmierinātību, taču būvekspertu slēdzienu, ka ēkas tehniskais stāvoklis var apdraudēt pat cilvēku dzīvību, vietvara nevarēja ignorēt.”

Reklāma
Reklāma

“Ogres novada pašvaldība norāda, ka novērtējumā ir skaidri redzams – ēka neatbilst tādām prasībām, kurām būtu jāatbilst jebkurai dzīvojamajai ēkai. Vēl vairāk – slēdziens liecina, ka ēka var neplānoti sagrūt un tas ir apdraudējums cilvēku veselībai un dzīvībai. Šādu slēdzienu saņemot, nav cita risinājuma, kā evakuēt cilvēkus no šīs ēkas.

Pašvaldībā arī vērš uzmanību, ka tiem iedzīvotājiem, kuriem nav iespējamu vietu, kur pārcelties, ir jāvēršas ar iesniegumu domē,

lūdzot piešķirt pašvaldības mājokli. Šajā gadījumā katrs pieprasījums tiks izskatīts paātrinātā kārtībā,” norāda Ogres novada pašvaldības Komunikācijas nodaļa.

Uz portāla LA.LV jautājumu, kā rīkoties gadījumā, ja rodas iespēja pārcelties uz citu pilsētu, taču bērnu skolas un bērnudārzi atrodas Ogrē, Ogres novada pašvaldība nesniedza atbildi.

Kā vēstījām, būvvaldes ziņojumā rakstīts, ka ēka ir uzskatāma par nedrošu būvi, jo tā neatbilst galvenajām, būtiskajām būvei izvirzītajām mehāniskās stiprības un stabilitātes, lietošanas un ugunsdrošības prasībām – ēkai konstatētas negatīvas izmaiņas ēkas būvkonstrukciju tehniskajā stāvoklī, kuru dēļ draud iestāties pēkšņs, neprognozējams, pilnīgs vai daļējs darbspējas zudums. Kā piemērs jāmin plaisas, kuras sasniedz 10 mm platumu, kāpņu telpu mūra sienās.

Līdz 2019. gadam māja bija Ogres novada pašvaldības pārvaldībā, pēc tam šīs tiesības pārņēma iedzīvotāji.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.