×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
15. maijs, 2015
Drukāt

ES meklē risinājumus bēgļu krīzei (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Nedēļas vidū Eiropas Komisija (EK) iepazīstināja sabiedrību ar ilgi gaidītajiem priekšlikumiem, kā tā iecerējusi risināt samilzušās problēmas saistībā ar migrāciju un pieaugošo bēgļu skaitu Eiropā. EK izstrādājusi plānu, kurā tiek rosināts turpmāko divu gadu laikā ES dalībvalstīm kopīgi uzņemt 20 tūkstošus bēgļu no kara plosītajām Ziemeļāfrikas un Tuvo Austrumu valstīm. Pēc šī 50 miljonu eiro vērtā plāna katrai valstij tiek noteikts uzņemamo bēgļu skaits, kas tiks aprēķināts pēc četriem kritērijiem – valsts iedzīvotāju skaita, iekšzemes kopprodukta, bezdarba līmeņa un jau izmitināto bēgļu skaita. Tiesa, EK piedāvātais plāns izpelnījies neviennozīmīgu reakciju. Britānija, Īrija un Dānija jau paziņojušas, ka izmantos savas Lisabonas līgumā ietvertās tiesības neiesaistīties šajā bēgļu uzņemšanas programmā. Tikmēr Francija, Vācija, Itālija un virkne citu valstu šo sistēmu atbalstījušas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Es tiešām nesaprotu, kur te ir problēma! Ar mūsdienu tehnoloģijām atrast un idenficēt tādus “pedlīdzekļus” ir tīrais sīkums, tālāk pārsēdināt uz glābšanas kuģi un aizvest atpakaļ uz ostu no kuras ir izbraukuši, bet peldlīdzekli – iznīcināt! Iespējams, ka būs nepieciešams noslēgt kādus speciālus līgumus ar Ziemeļāfrikas Vidusjūras piekrastes valstīm par bēgļu atpakaļ uzņemšanu atmetot tām kaut kādu piķi, taču tas, tomēr būs lētāk nekā barot tos šeit Eiropā.

  2. Lai b’\uvē robežas, lai mēnesī paveic darbu par 2565 eirām. Atgriezīsies dzimtenē, pratīs bu’vēt robežas.

  3. Kad Latvija ieguva neatkarību, tad Eiropas savienība un NATO lielvalstis Latvijai paģērēja saņemt 20 000 krievu virsniekus no okupācijasarmijas kopā ar ģimenes locekļiem 60 000 cilvēki. Tā Latvjā ir 5. kolona. Mēs esam sen izpildsīju\šas visas kvotas. Ja uznēmam bēgļus, tad pēc nedēļas jādod darbs, lai atpelna NAUDU. ATRADUŠIES PUPALELLĪŠI. kAUT LASĪT KRŪMUS , TĪRĪT MEŽUS, PĻAUTGRĀVMALAS. pĒC KARA ZEMNIEKUS AIZSŪTĪJA UZ MASKAVU NO KURZEMES KATLA UN LIKA AR NAŽIEM GRIEZT ZĀLI BŪVLAUKUMOS. Mēs iedosim izskapt, ggrābekli sievietēm un lai strādā.

Draugiem Facebook Twitter Google+