×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
18. jūnijs, 2014
Drukāt

ES parakstīs līgumus ar Moldovu un Gruziju

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropadomes prezidents Hermans van Rompejs paziņojis, ka Gruzija un Moldova sadarbības un brīvās tirdzniecības līgumus ar Eiropas Savienību parakstīs 27. jūnijā.

Līdzīgu vienošanos ES drīzumā plāno noslēgt arī ar Ukrainu. ES pārstāvji vakar Briselē tikās ar Krievijas amatpersonām, lai apliecinātu tām, ka gaidāmajiem līgumiem nebūs negatīvu seku Krievijai. Lai gan ES jau piešķīrusi Moldovas pilsoņiem bezvīzu ieceļošanas iespēju Šengenas zonā, Rompejs uzsvēra, ka Kišiņevai jāturpina reformu īstenošana, īpaši korupcijas apkarošanā tiesu sistēmā. Tikmēr pieaug bažas, ka Krievija varētu mēģināt uzkurināt spriedzi separātiskajā Piedņestras apgabalā, lai piespiestu Moldovu atteikties no Rietumu orientācijas. “Mēs noraidām jebkādu ārēju spiedienu un stingri atbalstām Moldovas Republikas suverenitāti un teritoriālo nedalāmību,” uzsvēra Rompejs. Līguma parakstīšana “ievirzīs sadarbību starp Gruziju un ES jaunā posmā un padarīs valsts eirointegrāciju nenovēršamu”, paziņojis Gruzijas premjerministrs Iraklijs Garibašvili. Van Rompejs atzinīgi novērtēja Gruzijā īstenotās reformas, uzsverot, ka nepieciešams panākt tiesu neatkarību, nevainības pieņēmuma ievērošanu un plurālismu, un brīdināja Gruziju pretoties “drošības izaicinājumiem”, kas varētu tikt sarīkoti, lai iebiedētu Gruziju.

ES sākotnēji cerēja iesaistīt Austrumu partnerības programmā sešas Austrumeiropas valstis, bet Armēnija, Azerbaidžāna un Baltkrievija izvēlējās veidot ciešākas attiecības ar Krieviju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+