×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
20. novembris, 2015
Drukāt

ES valstu žurnālisti iesūdzējuši tiesā Eiropas parlamentu (2)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Žurnālisti, kuri pārstāv 28 Eiropas Savienības valstis, iesnieguši bezprecedenta prasību Eiropas Savienības tiesā pret Eiropas parlamentu (EP), atbildot uz tā atteikumu sniegt informāciju par to, kā EP deputāti tērē dāsnās piemaksas, šodien vēsta portāls Re:Baltica.

Žurnālisti šā gada jūnijā lūdza EP izsniegt dokumentu kopijas no iepriekšējiem četriem gadiem par to, kad un kur EP deputāti tērējuši dienas naudas, ceļojumu, biroja uzturēšanas un citas piemaksas, kuras tie saņem papildus pamatalgai.

EP atteicās žurnālistiem izsniegt informāciju, aizbildinoties ar personu privāto datu aizsardzību un lielo darba apjomu, ko pieprasītu dokumentu izsniegšana. EP arī norādīja, ka institūcijai nav dokumentu par to, kā tiek tērētas piemaksas “vispārējiem izdevumiem”, kuros deputātiem ik mēnesi tiek izmaksāti 3,2 miljoni eiro jeb gandrīz 40 miljoni eiro gadā. Neviens šos tēriņus nekontrolē.

“Vienkārši liedzot pieeju pieprasītajiem dokumentiem, Eiropas parlaments leģitimizē deputātu tiesības uz slepeniem tēriņiem un piešķir imunitāti no sabiedrības uzraudzības. Mēs apstrīdam atteikuma iemeslus, jo uzskatām, ka tie nav pamatoti nevienā Eiropas regulā,” norādīja žurnālistu advokāte, Slovēnijas bijusī Informācijas komisāre Nataša Pirca-Musara.

“Latvijā visi Saeimas deputātu tēriņi ir publiski pieejami. Mēs uzskatām, ka šādai atklātībai jābūt arī Eiropas Savienības līmenī,” norāda Re:Baltica vadītāja Sanita Jemberga.

Prasību no Baltijas valstīm iesniedza Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica, kas ir reģistrēts Rīgā, bet darbojas visās trīs valstīs.

Šī ir pirmā reize, kad prasībai Eiropas Savienības tiesā apvienojas visu dalībvalstu žurnālisti. 29 žurnālistu komanda prasības iesniedza 13. novembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Sen tā vajadzēja.

  2. Pareizi ir. Jāsāk tas eiromidzenis no viena gala kontrolēt un papluinīt,citādi galīgi jau viss iet “auzās”.

Draugiem Facebook Twitter Google+