×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. maijs, 2014
Drukāt

Eseju konkursā “Mana valsts un es” uzvar Ziemeļvalstu ģimnāzijas skolniece

Foto - Valsts kancelejaFoto - Valsts kanceleja

“Katrā pieturā uzlasīšu pamestos vārdus un nevairīšos no līdzīgām sejām, no jauna atklāšu cieņu un atmiņas, savējās un senākas par tām! Mana valsts un es – kad atgriezīšos, mēs vairs nebūsim svešinieces!”, tā savā esejā raksta eseju konkursa “Mana valsts un es” pirmās vietas ieguvēja Ziemeļvalstu ģimnāzijas skolniece Alise Miļūna.

Kā informē Valsts kancelejas Komunikāciju departamentā, otro vietu konkursā ieguva Rīgas Kultūru vidusskolas skolniece Inese Muceniece, bet trešo vietu dalīja Gulbenes 2.vidusskolas skolēns Arnis Žagata un Daugavpils 16.vidusskolas audzēknis Ēriks Kjars. Konkursa veicināšanas balvas saņēma Katrīna Bērziņa no Pļaviņu novada ģimnāzijas, Zane Bikovska no Madonas 1.vidusskolas un Mazens Zibara no Olaines 2.vidusskolas.

Ar eseju konkursa laureātu apbalvošanu un diskusiju par valsts jēdzienu piektdien, 9.maijā, noslēdzās Valsts kancelejas un Valsts izglītības satura centra veidotais eseju konkurss “Mana valsts un es”.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) svinīgajā pasākumā uzsvērusi, ka “par valsti bieži runā kā par ko smagu, kā par pienākumu. Kaut ko abstraktu vai netveramu. Taču valsts nav nekas abstrakts vai netverams. Valsts esam mēs paši un tas, kāda valsts būs, ir atkarīgs arī tikai no mums pašiem. Patiesi spēcīga valsts sākas katrā pašā.”

Pasākumā piedalījās arī konkursa žūrijas locekļi – Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktora vietniece zinātniskajā darbā Irina Zeibārte un viceadmirālis, atjaunoto Latvijas Republikas Jūras spēku pirmais komandieris, bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris Gaidis Andrejs Zeibots, žurnālists, Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs Dainis Īvāns, literatūrzinātniece, Starptautiskās rakstnieku un tulkotāju mājas vadītāja Andra Konste, “Latvijas Avīzes” žurnāliste Dace Kokareviča, olimpiskais čempions bobslejā un bobsleja treneris Jānis Ķipurs, Valsts izglītības satura centra mācību satura speciāliste Sandra Falka, kā arī viesi no Olaines 2.vidusskolas un Rīgas Lietuvas vidusskolas.

Eseju konkurss Latvijas vidusskolēniem “Mana valsts un es” rīkots par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 24.gadadienai. Konkursa otrajā kārtā Valsts kanceleja saņēma 44 izcilas jauniešu esejas, no kurām par labākajām nominētas septiņas. Vietu sadalījumu noteica žūrijas balsojums, kā arī tautas balsojums “Valsts draugiem” lapā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+