Latvijā
Politika

“Esmu brīva”. Linda Mūrniece pamet “Vienotību” 16

Foto – LETA

Pēc 17 gadu darbības partijā no “Vienotības” aiziet bijusī iekšlietu ministre Linda Mūrniece, kas pēdējos gadus vairs aktīvi nedarbojās politikā.

“Ir pagājuši gandrīz 17 gadi, kopš manas ienākšanas politikā.17 gadi, kas man daudz devuši un daudz atņēmuši. Gadi, kas mainījuši mani pašu un gadi, kas paliks ierakstīti vēsturē. Neko no tiem nemainītu, jo tad šodiena nebūtu tāda, kāda tā ir. Skumja, bet piepildīta,” raksta bijusī ministre savā “Facebook” profilā.

Galerijas nosaukums

Politikā viņa nonāca 2001. gadā, kad tapa partija “Jaunais laiks”. “Pirmais trieciens nāca, kad parādījās cilvēki no malas, kuri ar laiku “Jauno laiku” sašķēla, atstājot ar 3,5 procentu reitingu un opozīcijā. Pasēdējām, padomājām, uzrotījām piedurknes un devāmies uz priekšu, atkal kļūstot par varas partiju, ar vairākiem ministriem valdībā, mani tai skaitā,” atgādina.

Pēc demisijas iekšlietu ministres amatā viņa “Vienotību” nepameta, jo “vēl bija palikuši mani cilvēki, kam gribēju būt plecs, ja tādu vajadzēs”.

“Tāda es biju arī cilvēkam, ar ko vēlāk apprecējos. Ne tikai plecs ikdienā, bet atbalsts politikā ar padomu, skepsi un pieredzi. Atkal neaizgāju pavisam, lai gan redzēju, cik strauji viss mainās un cik ļoti tas neatbilst tam, kā iedomājos,” atklāti raksta L.Mūrniece, kura bija precējusies ar deputātu Hosamu Abu Meri.

Tas, ko viņa redz sižetos televīzijā par notiekošo partijā, ir “duncīši mugurā, kaušanās un pārdošanās par amatiem, savstarpēja apsaukāšanās, šķietamas ietekmes dalīšana, pakāpšanās uz citu galvām, liekulīgi smaidi sejā, nikni vārdi kamerās”.

“Tie, kas strādāja, uz šī fona vienkārši pazuda, jo nespēja sacensties ar to, kas notiek. Kāds, jūtot, ka viss brūk, devās apstaigāt citas partijas cerībā nodrošināties ar vietu sarakstā uz nākamajām vēlēšanām. Dažiem cilvēciskās attiecības palika rindā aiz politikas,” savu izstāšanos pamato LMūrniece.

LA.lv