Dabā
Medības

Esmu mednieks un lepojos ar to! Mednieki vēršas pret nomelnošanu52

Ekrānšāviņš no medniekiem.lv

Esmu mednieks un lepojos ar to, nekautrējies dalīties ar bildēm, aicinājumu mednieku sabiedrībai uzsākt akciju izplatījis mednieks un medību vadītājs Artūrs Surmovičs.

Šāda reakcija seko sociālajos tīklos daudzu cilvēku paustajam nosodījumam par mednieci Gunitu Kaņepi, kura mednieku portālā publicējusi fotogrāfiju ar nomedītu lūsi un tekstu: “Mans pirmais medījums ar pirmo un līdz šim vienīgo šāvienu pa zvēru kolektīvajās medībās. Mastā bija ielenkti lūšu mamma ar mazajiem! Mazie palika nenomedīti, bet lūsene nāca tieši man pretī.”

Kritikas paudējus un nosodītājus Surmovičs sauc par “pseido dabas mīļotājiem”, kuri grib noliet ar samazgām mednieci.

“Mums nevis jākautrējas un jābaidās, ka ikdienu pavadām dabā, simbiozē ar to,  praktizējot skaistu un tradīcijām bagātu vaļasprieku un dzīvesveidu, kas ir medības, bet jālepojas ar to! Jālepojas ar to, ka esam tieši tie, kas, nevis kladzina internetā skaļus komentārus, bet klusi uz savām mugurām stiepjam graudu maisus, lai dzīvniekiem vieglāk pārziemot. Jālepojas ar to, ka esam daļa no gadsimtiem ilgām tradīcijām. Jālepojas, ka ēdam tīru un ekoloģisku gaļu, ko iegūstam visgodīgākajā iespējamā veidā pret dzīvnieku – medījot,” viņš pauž.

Žurnāla “Medības” galvenā redaktore Linda Dombrovska, kas atbalsta šo akciju, secina, ka “nogalināt lūsi nav labi, bet lamāties, aicināt durt, sist nost, nogalināt cilvēku – tas ir ētiski un pieklājīgi?”

Saistītie raksti

“Esmu vienmēr atvērta diskusijām par medniecības nozīmi un medību ētikas normām, kuras aizstāvu. Tomēr publiski nozākāt, pazemot kādu, kas nedara tā kā citi – to es atsakot pieņemt un atbalstīt,” uzsver L. Dombrovska.

Par notikušo komentārus sniedzis arī Valsts meža dienests un Latvijas Mednieku savienība. Lasiet plašāk saistītajos rakstos.

LA.lv