×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. februāris, 2015
Drukāt

Februārī un martā notiks valsts konkursu fināli mūzikā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ar profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas Sitaminstrumentu spēle valsts konkursa finālu 16. februārī plkst. 11 un 17. februārī plkst. 12 Vidzemes koncertzālē “Cēsis” sāksies Latvijas mūzikas skolu un vidusskolu labāko audzēkņu izvērtēšana, LA.lv.

Kopš iepriekšējā izglītības programmas Sitaminstrumentu spēle valsts konkursa pagājis ievērojams laiks – seši gadi. Audzēkņu interese apgūt tieši šo izglītības programmu šajos gados ir augusi. Šogad finālā par godalgotām vietām cīnīsies mūzikas skolu 47 audzēkņi un mūzikas vidusskolu 12 audzēkņi.

No 18. līdz 22. februārim Augusta Dombrovska mūzikas skolā notiks Latvijas profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas Pūšaminstrumentu spēle audzēkņu valsts konkursa fināls, kurā piedalīsies mūzikas skolu 250 audzēkņi un mūzikas vidusskolu 75 audzēkņi. Konkurss katru dienu sāksies plkst. 10.

3. un 4. martā Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā notiks Latvijas profesionālās vidējās mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas Diriģēšana audzēkņu valsts konkursa fināls, kurā piedalīsies mūzikas vidusskolu 31 audzēknis.

Latvijas profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās mūzikas izglītības iestāžu audzēkņu valsts konkurss katru gadu notiek dažādās izglītības programmās. Konkursa mērķi ir attīstīt audzēkņu profesionālās prasmes un uzstāšanās kultūru, pārraudzīt izglītības kvalitāti profesionālās ievirzes un vidējās mūzikas izglītības sistēmā, apzināt profesionālās ievirzes izglītības sistēmas tālākās attīstības vajadzības un iespējas, un stiprināt Vispārējo Dziesmu un deju svētku tradīciju un procesa nepārtrauktību, veicinot audzēkņu interesi par latviešu oriģinālmūziku.

Mūzikas skolu audzēkņi, kuri nokļuvuši finālā, jau ir pārvarējuši konkursa divas kārtas (mūzikas skolā un reģionā), mūzikas vidusskolu audzēkņi vienu – atlases kārtu mūzikas vidusskolā.

Vērot konkursa finālu norisi un atbalstīt jaunos talantus klātienē, aicināts ikviens interesents, ieeja bez maksas.

Valsts konkursus mūzikā un mākslā rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+