×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
26. marts, 2012
Drukāt

Feromonu ķeramierīces

plume

“Meklējam, kur augļkopības saimniecības vajadzībām varētu iegādāties dažādas feromonu ķeramierīces lielākā daudzumā. Pērn kādā veikalā redzēju, bet tikai viena veida un uzcenojums – vienkārši katastrofāls! Labprāt iegādātos tieši no ražotāja, bet firma atrodoties kaut kur Igaunijā. Varbūt varat palīdzēt ar informāciju?”
 Vita Jurševska

 

Igaunijā ražotie feromonu ķeramie slazdi kopā ar iztvai­kotājiem (dispenseriem) nopērkami vairākos dārzkopības preču veikalos. Vienas mājiņas cena – vidēji 5 lati. Piemēram, SIA “Kurzemes sēklas” veikalos ir pārdošanā pīlādžu tīklkodes un ābeļu tīklkodes feromonu ķeramierīces par Ls 4,90 gabalā. Tās paredzētas lidojošo kaitēkļu izplatības sākuma konstatēšanai. Ķeramslazdu uzdevums ir pievilināt kaitēkļu vīrišķos īpatņus – slazdos ievietotais iztvaikotājs ir piesūcināts ar kaitēkļa mātītes smaržvielām, kas pievilina tēviņus. Apskatot, kādi kaitēkļi saķerti un cik daudz to ir, var izlemt par stiprākas apkarošanas nepieciešamību.

Kukaiņu feromonu ķeram­ierīces (ābolu tinēja, plūmju tinēja un citas) var pasūtīt arī pie ražotājiem: “Mayeri Industries AS”; Tabivere alevik, Tabivere v., Jõgevamaa 49124, Eesti; tālr. +3727766700.

– Ikdienas darba vajadzībām pie ražotājiem iegādājāmies feromonu ķeramslazdus, kas izmaksāja tikai 45 santīmi gabalā, diemžēl nebijām apmierināti ar kvalitāti, tādēļ no tām atteicāmies, – stāsta LAAPC Entomoloģijas grupas vadītāja Ilze Apenīte. – Ja augļkopji vēlas iegādāties kvalitatīvas kukaiņu feromonu ķeramierīces lielā daudzumā un lētāk, tās var pirkt arī no ražotājiem Anglijā vai Skandināvijā, bet, lai veiktu pasūtījumu, jāapvienojas vairākiem dārzu saimniekiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+