×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
7. jūlijs, 2014
Drukāt

Festivālā “Positivus” piedāvās divas bērnu kino programmas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kadrs no filmas "Mirjamas pūķis"

Festivāla “Positivus” ietvaros 19. jūlijā būs iespēja ieskatīties ziemā gaidāmajā Rīgas Starptautiskajā kino festivālā (Rīgas SKF), informē rīkotāji.

Festivālam “Positivus” sagatavotas divas īpašas filmu programmas bērniem un jauniešiem, sadarbojoties ar partnerfestivāliem “Just Film” Igaunijā un Kristiansandas jauniešu filmu festivālu Norvēģijā.

19. jūlijā “Positivus” Ādažu čipsu kinoteātrī būs skatāms latviešu, igauņu un somu kino jaunākajai paaudzei.

Pulksten 10 uz igauņu jaunākajām animācijas īsfilmām “Smilšuvīrs”, “Limonādes stāsts”, “Mirjamas pūķis”, un “Ada un Otto” gaidīti paši mazākie “Positivus” apmeklētāji – pirmsskolas vecuma bērni. Nepaklausīga zēna piedzīvojumi nočieptā limonādes pudelē, vistas un pūķi, kraukļu līgavas un fantāzijas pludmalē – spraigās un spilgtās filmas bērnu uzmanību saistīs teju stundas garumā.

Plkst. 12 programmā lielākiem bērniem būs iespēja redzēt Edmunda Jansona jaunākās un jau starptautisku atzinību guvušās animācijas filmas “Starptautiskā Tēva diena” un “Kora turneja”.

Rīgas SKF programmu noslēgs Latvijas pirmizrāde Ulrikas Bengtas slavenajai vēsturiskajai pilnmetrāžas drāmai “Māceklis” (The Disciple): somu filmai, kas 2014. gadā tika izvirzīta Oskara nominācijai labākās ārzemju filmas kategorijā. Trīspadsmit gadus vecais Karls 1939. gada vasarā dodas uz kādu nomaļu salu Baltijas jūrā, lai tur strādātu par palīgu bākas uzraugam. Lai gan, uzraugaprāt, Karls šim darbam ir pārāk jauns, zēns cenšas, lai paliktu tik ļoti kārotajā amatā. Drīz vien viņš sadraudzējas ar uzrauga dēlu Gustavu, taču viņu draudzība drīz vien sāk pārtapt sāncensībā.

“Šie filmu seansi ir kā iesildīšanās gan pašam Rīgas SKF, gan vērienīgajai partnerībai ar festivāliem Igaunijā un Norvēģijā,” stāsta festivāla direktore Sonora Broka. “Mūsu mērķis ir piedāvāt Eiropas un Ziemeļvalstu kino kā repertuāru dažādojošu alternatīvu Holivudas filmām arī bērniem un jauniešiem. Septembrī kopā ar latviešu filmu autoriem dosimies uz Kristiansandas festivālu, bet novembrī uz “Just Film” Igaunijā, prezentējot arī mūsu pašu veikumu – Jāņa Norda “Mammu, es tevi mīlu”, “Animācijas brigādes”, Nila Skapāna un citas filmas. Ļoti priecājamies par iespēju izrādīt filmu “Māceklis” jau tagad – pēc tam to varēs redzēt tikai divos seansos Rīgas SKF ietvaros decembrī.”

Rīgas Starptautiskais kino festivāls notiks Rīgā no 2. līdz 12. decembrim, kopējam darbam saliedējot Latvijas vadošos kinofestivālus — Lielo Kristapu, Rīgas Starptautisko filmu festivālu 2ANNAS, Baltijas pērli, kā arī Latvijas Kinematogrāfistu savienību un Latvijas Kinoproducentu asociāciju. Festivāla ietvaros tiks izrādītas vairāk nekā 120 filmu, notiks dažādas radošās darbnīcas, diskusijas, tikšanās ar filmu veidotājiem un aktieriem, kā arī plaša kino industrijas pasākumu sadaļa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+