×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
30. jūnijs, 2015
Drukāt

Agris Liepiņš: Jūrmalā nebūs “Jaunā viļņa”, bet Rīgā būs “Kubana” (22)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Agris Liepiņš

Ir daudz mītu, kurus skandina kā mantru līdz mirklim, kad realitāte tos apgāž. Gadiem ilgi tika kladzināts – bez krievu tūristiem Jūrmalai neizdzīvot, “Jaunais vilnis” ir glābšanas riņķis Jūrmalas budžetam, bez Krievijas šovmeņiem mūsu kūrortpilsēta ekonomiski nīkuļos. Šogad kaimiņzemes mūziķu nav, krievu ekskursantu skaits sarucis, bet kopējais tūristu skaits pieaudzis! Krievu vietā ierodas Eiropas Savienības atpūtnieki – vācieši, zviedri, dāņi. Rūpīgi koptais mīts pārplīsis kā ziepju burbulis. Pāri palikušas vien krievu nacionālā suvenīra matrjoškas tirgoņu gaudas par drīz gaidāmo Latvijas suvenīru industrijas galu. Vienmēr esmu brīnījies, kāpēc, iestājoties vasarai, Rīgas bodītes pārvēršas par matrjošku izstādi un kāda velna pēc krievu tūristi tās iegādājas? Vienīgais secinājums – Krieviju ar prātu nesaprast!

Krievu šova zvaigžņu izrādīšanās un krievu nacionālā suvenīra piedāvāšana veido skaidri nolasāmu tēlu – Latvija grib sevi parādīt kā Krievijai ļoti lojālu valsti. Nevajag naivi teikt, ka kultūra stāv ārpus politikas. Krievijā tā vienkārši nemēdz būt! Gleznotājs Jāzeps Pīgoznis savā grāmatā “Pēckarš, krāsas, jaunība” atceras, ka padomju laikā glezniecību, tēlniecību un grafiku Maskava uzskatīja par ideoloģiskām nozarēm un apsvēra iespēju ļaut tās apgūt vienīgi Maskavā vai Ļeņingradā. Arī šodienas Putina Krievijā māksla nepārprotami pieskaitāma pie maigās varas ieročiem. Iedarbīgs un ļoti kontrolēts ierocis.

Krievijas parlamenta spīkere vēlas, lai, ieviešot sankcijas pret ES valstīm, izņēmuma stāvoklī atrastos Grieķija, Kipra un Rumānija, jo tās neatbalstot kopējo pretkrievisko noskaņojumu Eiropā. Arī Latvijā netrūkst Krievijas apjūsmotāju, un īpaši starp tiem izceļas galvaspilsētas mērs. Nila Ušakova nenogurstošie centieni padarīt Rīgu krieviskāku sāk kļūt groteski. Ja reiz Jūrmalā nebūs “Jaunā viļņa”, tad galvaspilsētas mērs aicinās uz Rīgu Krievijas anklāva Kaļiņingradas popmūzikas festivālu “Kubana”. Pēc organizatoru domām, ļoti slavenu un visā Eiropā zināmu kultūras aktivitāti. Rīgas pilsētai šis pasākums nepieciešams kā ūdens, Lucavsalā sabrauks daudz Krievijas jauniešu un ir visas izredzes nākotnē šo saietu attīstīt par plaši pazīstamu un regulāru mūzikas projektu. Ne tur ko pielikt, ne atņemt. Pārfrāzējot atmodas laika teicienu – ar garaspēku pret karaspēku. Ar krievu viesmākslinieku dziesmām pret NATO tankiem Ādažu poligonā! Tagad Rīgā būs divi Krievijas inspirēti karnevāli – “devītais maijs” un popmūzikas festivāls “Kubana”.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Tās būs šausmas,ja to Kubanu ielaidīs Latvijā,jo es redzēju Doždj sižetu par šiem mežoņiem.Ne velti pats Ušaka “draugs”Patriarhs Kirils lika šos patriekt no Krievijas.Skats bija drausmīgs kā viņi ustājas!Pie tam intervijā slavēja Doņecku un Lugansku.Ja Valērija bija viena ,tad te vesela banda un plus vēl tādi paši saostījušies lopi/fani sabrauks bariem.Kurā likumā ir teikts,ka Ušaks vienpersoniski var lemt ko laist Rīgā,ja tā IR vēl Latvijas galvaspilsēta??!!Krievijai viņi nav pieņemami un Ušaks savāks Latvijai viņu ATKRITUMUS.Tā nav kultūra !!!

 2. Paldies par rakstu!Man ir milīgs izbrīns un JAUTĀJUMS par to VAI UŠAKS ir Rīgas Putins,ka var viens izlemt par bandītisku grupu aicināšanu uz Rīgu?!Šodien “Doždj”noskatījos sižetu par šo grupu , šermuļi pār ķermeni.PAŠI krievi šos bandītus un narkotiku rijējus raksturo kā plukatas un nekontrolējamus mērgļus.Ušaka patriarhs Kirils lika viņus patriekt no Krievijas.Rādīja dok.kadrus par šo grupu un KĀ viņi uzvedas !!
  NEVAR ĻAUT UŠAKAM !!!!!vest u Rīgu šos lielkrievu šovinistus.Viņu “vožaks”intervijā ļielīja,atbalstīja ,slavēja ДНР un ЛНР bandītus!Viņi vēl trakāki par tādu Valēriju.ES brīnos par NA un Melnbārdi,ka viņi ļauj piegānīt Rīgu,JO RĪGA NAV !!!!UŠAKA GUBERŅA,bet Latvijas galvaspilsēta !!

  • Tas, ka Ušakovs pieļāva apkaunojošo pederastu gājienu pašā Rīgas sirdī, viņam netiks piedots nekad!

 3. Šoreiz Liepiņš meklē kašķi. Vai honorāru …

 4. vel trakāk,tas ušaks viņus ieved rīgā.salašņas

 5. Bijušie Rīgas mēri kā Bojārs ,Aksjonoks ,Birks… nespēja un negribēja latvisku Rīgu un tikai murgos varēja pieļaut sabiedriskā transporta brīvbiļetes nabaga pensionāriem – nozīmīgam elektorātam un tagadējā situācijā nav izslēgta pat Rīgas tautas republikas nodibināšana blakus Latgales un Jūrmalas tautas republikām iespējams bez zaļo cilvēciņu palīdzības.

 6. autoram! Vēl jāpiebilst,ka tikpat groteska ir ikgadējā tā saucamo Līgo svētku svinēšana ar senīla mākslinieka 60 gadu vecu dziesmu koncertu.Latviešiem ir Zāļu vakars un Jāņi,kas tiek svinēti dabā,nevis valsts galvaspilsētā.Koncertus var rīkot kaut katru sestdiensvakaru.

 7. Autoram trukst tolerances sajutas. Ari daudz atkartota tema par 9 maiju un salidzinoša ar karnevāli-politikai sveiciens-bet ne cilvēku dvesieliem. Tas atkal apliecina, ka žurnalistu maz interese dzivojošo cilvēku sajutas un realitate, kuru nekada veida 20 gadus nevar ielikt plauktnņa atpakaļ ne mazak ka uz 100 gadiem.

  • Autoram netrūkst tolerances sajūtas, arī citiem latviešiem tā netrūkst. Mēs esam toleranti pret tiem krieviem, kuri nenicina mūsu valodu un kultūru, ievēro mūsu paradumus un tradīcijas. Bet mēs nekad nebūsim toleranti pret subkultūras ievazātājiem, pret okupācijas noliedzējiem un 9.maija balagānu. Uzsveru – balagāna, nevis Uzvaras dienas pieminēšanu. Neviens neliedz krieviem iepazīties ar 2. pasaules kara patieso vēsturi un pašiem nonākt pie secinājuma, ka monstrs Pārdaugavā patiesībā būtu jānojauc.

   • Ну ты и придурок, Янис. Ещё похлеще чем сам автор.
    А шествие педиков по Риге это не балаган, да?

    • Tev ka Bizanrijas verga un Zelta ordas mongola mutacijas pectecim ir vieta viduslaiku sabiedriba no kuras tava saprasana, un kuru vel var atrast Latvijss (lasi: Riropas

     • To "grafists"2

      …Lasi: Eiropas) otrpus robezas Austrumos…

     • To "grafists" -2

      …Lasi: Eiropas) otrpus robezas Austrumos…

     • А ты педик что ли? Ну извини, я вас не уважаю, не толерантен я к вам совсем совсем.

 8. Ķīnieši ārzemēs nepērk suvenīrus, jo uz 99% suvenīru rakstīs “Made in China”.
  Krievi aizbrauc ekskursijā uz ārzemēm un nopērk Krievijā ražotu krievu simbolu matrjošku. Krievus ar prātu nesaprast.

 9. Vai tad ar L.Vaikules draugu koncertu ir kas savādāks? Pamats ir krievu draugi, mūsu vientieši jau piekabināti tikai pastarpināti.
  Diemžēl tādi nu mēs pļekas esam!

 10. Ārprāts!!!! Bonopartiņš Ušakovs dara visu, ko ieteic Kremlis un nevienam tur nav teikšana!!! Nu tālāk vairs nav kur iet!!!!
  Supper

  • Tas, ka Ušakovs pieļāva apkaunojošo pederastu gājienu pašā Rīgas sirdī, viņam netiks piedots nekad!

 11. Tās ir sekas. Cēlonis – Saeimas un pašvaldību vēlēšanas. Domāsim un darīsim, ne – otrādi.

 12. Laikam jau nekad netiksim no tās sērgas vaļā. Ja vienus pa durvīm izmet tā citus pa pažobelēm ielaiž visādi mūsu valsts ienaidnieki. Bet mēs stāvam maliņā un pazemīgi smaidam – lūdzu ienāciet Rusija tudai, gaidām jūs kubana un visu šeit izpērciet un iegādāto nolaižiet līdz klinķim. Bet mūsu valdība nevarībā plāta tuklās rociņas, Vai varbūt saņem krietnu piķi?

 13. kā mēs bez slāviskā ? bez latviskā – pavisam vienkārši !!!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kusties, kusties!

Valsts finansiāli atbalstīs pedagogu algu celšanu tikai tajās pašvaldībās, kas sakārtos skolu tīklu, uzsver izglītības ministrs Kārlis Šadurskis. Intervijā LTV ministrs teica, ka valdība pildīs solījumu – ja pašvaldības būs ietaupījušas līdzekļus ar skolu tīkla reformēšanu, tad valdība pretī liks līdzvērtīgu summu, lai varētu nodrošināt skolotāju algu palielināšanu. Realitātē tikai 18 pašvaldībās esot notikusi reāla skolu tīkla reorganizācija ar summāro ietaupījumu 2 – 3 miljoni eiro, kas ļoti būtiski atpaliekot no cerētajiem nepilniem desmit miljoniem eiro, kam valsts bijusi gatava likt pretī līdzvērtīgu summu, skolotāju algu palielināšanai kopā nodrošinot 19 miljonus eiro. Pēc Šadurska vārdiem, pašvaldībās, kur ir notikusi skolu reorganizācija, pedagogu algas būšot ievērojami lielākas par 710 eiro par slodzi un varētu būt robežās no 750 līdz nedaudz vairāk par 800 eiro par slodzi.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+