Latvijā
Sabiedrība

Fiksē lielāko augstas prioritātes IT drošības incidentu skaitu 16

Foto – LETA

Informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcija “Cert.lv” šā gada jūlijā reģistrējusi 300 augstas prioritātes IT drošības incidentus, un tas ir lielākais vienā mēnesī reģistrēto augstas prioritātes incidentu skaits šogad, liecina “Cert.lv” statistika.

Jūnijā reģistrēti 282 šādi incidenti, maijā – 245, aprīlī – 271, martā – 199, februārī – 270, bet janvārī – 253 incidenti. Pērn jūlijā tika fiksēti 292 augstas prioritātes incidenti.

No jūlijā fiksētajiem augstas prioritātes incidentiem 188 bija saistīti ar robottīkliem, 41 – ar mēstulēm, bet 37 – ar ielaušanās mēģinājumiem. Mazāks skaits incidentu saistīts ar pikšķerēšanu, kompromitētām iekārtām un ļaundabīgu kodu.

“Cert.lv” jūlijā fiksējis arī 87 058 zemas prioritātes incidentus. Jūnijā fiksēti 92 006 šādi incidenti, maijā – 92 516, aprīlī – 97 275, martā – 88 079, februārī – 75 256, bet janvārī – 71 851 incidents.

Pērn jūlijā tika fiksēti 44 090 zemas prioritātes incidenti.

Augstas prioritātes incidenti ir visi iekārtu kompromitēšanas gadījumi, pikšķerēšana, piekļuves lieguma uzbrukumi, ielaušanās mēģinājumi, kā arī jebkurš cits incidents, kas skar tieši augstas prioritātes institūcijas vai ko “Cert.lv” ir paziņojis cilvēks, nevis automātisks ziņotājs.

Informācija par zemas prioritātes incidentiem galvenokārt tiek saņemta no sensoriem, kas informē par inficētajām iekārtām, kas kļuvušas par robotu tīklu sastāvdaļām un izsūta mēstules.

Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija “Cert.lv” ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un “.lv” domēna vārdu zonā.

LA.lv