Kultūra
Teātris un kino

Filmā par Noru Bumbieri – dziedātājas ikdiena ārpus starmešu gaismām0

Publicitātes foto

Leģendārā dziedātāja Nora Bumbiere bija viena no sava laika spožākajām Latvijas estrādes zvaigznēm, un tas no jauna tiks atklāts LTV dokumentālajā filmā “Nora”, kurā Noras Bumbieres dzīve izstāstīta caur laikabiedru atmiņām, arhīva materiāliem un inscenētām ainām ar aktieriem Noras un Viktora Lapčenoka lomās, LA.lv uzzināja LTV.

Jaunā filma stāsta, kāda bija Nora ikdienā, ārpus iestudētajiem kadriem, kas atrodami arhīvos, un to, kāda bija Padomju Latvijas estrādes dzīves neredzamā puse. “Sākot veidot šo stāstu es biju pārsteigts, ka līdz šim nav veidota neviena kaut cik nopietna filma par viņu,” norāda filmas scenārija autors Sandijs Semjonovs. “Stāsts par to, kā no vienkāršas Jelgavas meitenes viņa 20. gadsimta 70. gados kļuva par vienu no Latvijā mīlētākajām dziedātājām, ir ārkārtīgi interesants. Kopā ar laikabiedriem, tuviniekiem un viņas draugiem mēs mēģinājām sajust to laiku, kurā viņa dzīvoja un dziedāja, saprast to kāda Nora bija kā cilvēks,” stāsta Sandijs.

Lai parādītu to, kāda varēja būt Noras ikdiena ārpus starmešu gaismām, tās režisore Linda Olte izvēlējusies veidot inscenējumus ar aktieriem: “Veidot inscenējumus nolēmu, jo materiāli, kas arhīvos ar Noru saglabājušies, ir ļoti dekoratīvi – tādi salonveida uzstādījuma kadri, kuros Nora uzposusies, visbiežāk tās ir pozētas situācijas. Kaut ko īstu no šiem laikiem arhīvos atrast ir ļoti grūti.”

Noras un viņas mūža vīrieša – Viktora Lapčenoka – lomās iejutušies Dailes teātra aktieri Dārta Daneviča un Niklāvs Kurpnieks, savukārt filmas stāstu veido laikabiedru atmiņas – leģendu atceras Raimonds Pauls, Viktors Lapčenoks, Zigmārs Liepiņš, Mirdza Zīvere, Aija Kukule, Margarita Vilcāne, Žoržs Siksna un daudzi citi.

“Mēs vēlējāmies uzcelt tādu kā kinematogrāfisku pieminekli Norai,” uzsver Linda Olte. Komanda, sākot strādāt pie filmas, uzzināja, ka Noras bērni pēc mammas nāves tika izšķirti un 25 gadus nav tikušies. “Mums izdevās noorganizēt viņu tikšanos! Februārī kopā ar Noras dēlu Georgu devāmies uz Ņujorku pie viņa mazās māsas Beatrises, un tā bija ļoti īpaša tikšanās!” priecājas Linda. Arī šī tikšanās būs redzama jaunajā filmā.

Filmas pirmizrāde notiks 19. aprīlī, plkst. 18 kinoteātrī “Splendid Palace”. Pirms pirmizrādes seansa notiks arī tikšanās ar tās veidotājiem. Filma kinoteātrī tiks izrādīta vēl četros seansos – 22., 23., 25. un 26. aprīlī. Uz visiem seansiem, ieskaitot pirmizrādi, kinoteātra “Splendid Palace” kasēs iespējams iegādāties biļetes. Tāpat filma tiks izrādīta Noras dzimtajā pilsētā Jelgavā, kur bezmaksas seanss noritēs 2. maijā plkst. 19, un arī pirms tā notiks tikšanās ar filmas veidotājiem. LTV1 ēterā filmas televīzijas pirmizrāde būs vērojama sestdien, 5. maijā, plkst. 21.25.

LA.lv