×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
27. novembris, 2013
Drukāt

Flaksis atgriežas „Rietumu – Delfin”, komandu trenēs Vaitkus

Flaksis_Andzs(1)

Sastāva komplektēšanu jaunajai sezonai sākusi Latvijas kontinentālā šoseja riteņbraukšanas komanda „Rietumu – Delfin”, kas pastiprinājusi savu sastāvu ar vairākiem sportistiem, no kuriem jāizceļ Eiropas U23 vicečempions Andžs Flaksis. Par komandas jauno galveno treneri kļuvis pieredzējušais Lietuvas speciālists Aļgis Vaitkus.

2014. gada sezonā komandā gaidāmas ievērojamas pārmaiņas. Par „Rietumu – Delfin” jauno galveno treneri kļuvis pieredzējušais Lietuvas speciālists Aļģis Vaitkus, kurš savā trenera karjerā izaudzinājis vairākus profesionālos riteņbraucējus, viņu vidū savu dēlu -„Giro d’Italia” posma uzvarētāju un pasaules U23 čempionu individuālajā braucienā Tomasu Vaitkusu. Pieredzējušais lietuvietis savā trenera karjerā pievērsies arī treka riteņbraukšanai, ko centīsies attīstīt arī Latvijā.

Ievērojamas izmaiņas piedzīvojis arī komandas sportistu sastāvs. Kā viens no nopietnākajiem papildinājumiem jāmin Eiropas U23 vicečempions Andžs Flaksis, kurš šosezon bija ASV vienības „Bontrager” pārstāvis. Flaksis šogad arī izcīnīja piekto vietu Eiropas U23 čempionāta individuālajā braucienā un kļuva par Latvijas čempionu.

Andžs Flaksis: „Šobrīd ir grūti laiki braucēju tirgū. Daudzi pro peletona riteņbraucēji ir bez līgumiem, to vidū Pekinas Olimpisko spēļu čempions. Esmu nedaudz sabēdināts, ka šogad vēl neiekļuvu Pro tūres apritē, bet nedomāju apstāties. Esmu pateicīgs „Rietumu – Delfin” komandai, kas pieņēma mani atpakaļ savā sastāvā un gaidāmajā sezonā dos iespēju pierādīt sevi uz cienījamas „skatuves”. Mans galvenais mērķis 2014. gada sezonā būs aizvadīt to bez traumām. Par jauno treneri pagaidām nezinu neko, bet noteikti iepazīsimies pirmajā treniņnometnē.

Rietumu – Delfin” sastāvā nākamsezon redzēsim arī 26 gadus veco lietuvieti Mariusu Bernatoni, kā arī Latvijas riteņbraucējus – Emīlu Liepiņu, Andreju Podānu un Jāni Riekstiņu. Komandā palikuši arī šīs sezonas vadošie sportisti – Andris Vosekalns, Armands Bēcis, Andris Smirnovs, Krists Neilands, Pēters Prūss un citi. Kā lielākais zaudējums jāmin Toma Skujiņa pāriešana uz ASV vienību „Hincapie Development”. Tuvākajā dienās sporta sabiedrība tiks iepazīstināta ar vēl vienu nopietnu pastiprinājumu.

Rietumu – Delfin” komanda nākamgad turpinās startēt UCI kategorijas šosejas sacensībās, SEB MTB un citās kalnu divriteņu maratonu seriālos, bet jaunums būs komandas dalībnieku gatavošana Eiropas čempionātam riteņbraukšanā trekā.

2014. gadā „Rietumu – Delfin” komanda pavasarī startēs Francijas vadošajās pavasara klasikās, kur būs lieliska iespēja sacensties ar pasaules vadošo vienību riteņbraucējiem. Tāpat sportistiem paredzēts piedalīties smagajā „Normandijas” tūrē, bet pirms pasaules čempionātā „Rietumu – Delfin” aizvadīs prestižo Lielbritānijas tūri, kur savu dalību apstiprinājis arī sprinta leģenda Marks Kavendišs. Daļa no komandas sportistiem sezonas gaitā koncentrēsies arī uz treka riteņbraukšanu, lai kvalitatīvi sagatavotos Eiropas čempionātam trekā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+