×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
18. aprīlis, 2012
Drukāt

FM izvērtē scenāriju PVN samazināt par vienu procentpunktu

dombrovskis24102

Finanšu ministrija (FM) vienas vai divu nedēļu laikā izvērtēs scenāriju par iespējām samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi par vienu procentpunktu.

Izvērtējot šādu iespējamo scenāriju, ministrija raudzīsies, kādu ietekmi tas varētu atstāt uz inflāciju un plāniem nākamgad samazināt darba spēka nodokļus, kā arī iespējām palielināt izdevumus nākamā gada budžetā, trešdien žurnālistiem sacīja premjers Valdis Dombrovskis (“Vienotība”).

Viņš norādīja, ka, ministrijai “ļoti nopietni jāsabalansē, pirms pieņemt gala lēmumu”, ņemot vērā, ka Latvijas banka ieteikusi samazināt PVN tieši līdz ar inflācijas kāpumu Latvijā. Rūpīgi jāizvērtē PVN samazināšanas ietekme uz 2012. un 2013.gada budžetiem.

Pēc Dombrovska teiktā, tā būšot nopietna izšķiršanās, jo līdz patēriņa nodokļu samazināšanu saruktu iespējas mazināt darbaspēka nodokļus, ko valdība paredzējusi veikt no 2013.gada 1.janvāri.

“Tas samazina iespējas arī ministriju un citu iestāžu dažādiem pieprasījumiem pēc papildus līdzekļiem nākamā gada budžetā,” skaidroja premjers.

Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāre Karīna Korna iepriekš izteicās, ka 2013.gada valsts budžeta sagatavošana ir sākta ļoti laicīgi un plānotas plašas diskusijas par budžeta prioritātēm. Pēc viņas teiktā, nākamā gada budžets būs pirmais, kurā netiks runāts par nodokļu  paaugstināšanu, bet gan par samazināšanu. Korna piebilda, ka nodokļu samazināšana būs jāvērtē arī no ieņēmumu palielināšanas viedokļa.

Latvijā šobrīd PVN likme 22%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+