×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. februāris, 2015
Drukāt

FM: LIAA direktors Ozols maldina sabiedrību par nākamo ES fondu periodu (2)

ozols_andris

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Andris Ozols dažādos medijos regulāri maldina sabiedrību par Eiropas Savienības (ES) fondu 2014.-2020.gada plānošanas periodu, šādu viedokli paziņojumā medijiem pauž Finanšu ministrijā (FM). Tikmēr LIAA vadītājs FM pārmetumus noraida.

LIAA direktors Andris Ozols publiskajā telpā izteicies, ka lēmums par jaunā plānošanas perioda ES fondu naudas administrēšanas nodošanu vienās – Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) – rokās nav bijis pareizs. Šī reforma, viņaprāt, ir uzskatāma par neveiksmīgu, jo tās dēļ kavēsies uzņēmējiem būtisku ES atbalsta programmu izstrāde.

FM gan skaidro, ka Eiropas Komisija (EK) ir apstiprinājusi Latvijas ES fondu 2014.-2020.gada plānošanas perioda darbības programmu “Izaugsme un nodarbinātība”, un nav ne mazāko šaubu, ka Latvijai jaunajā plānošanas periodā būs pieejami fondu līdzekļi 4,4 miljardu eiro apmērā.

Lai finansējuma saņēmējiem atvieglotu projektu pieteikšanu un finansējuma saņemšanu, jaunajā periodā reorganizēta administrēšanas sistēma, kā rezultātā būs viena sadarbības iestāde – CFLA. Pret jauno sistēmu iebilst LIAA Andris Ozols, kurš dažādos medijos regulāri maldina sabiedrību. Viņš ir vienīgais, kurš šobrīd negatīvi izsakās par centralizētas ES fondu vadības sistēmas darbību, lai gan FM ar savām bažām nav vērsies, skaidro FM.

“Visos mediju rakstos Ozola kungs biedē ar iespēju, ka reorganizācijas dēļ šogad uzņēmējiem finansējums ies secen. Te gan jāatzīmē, ka jau šobrīd ES fondu 2014.-2020. gada plānošanas periods vairākās nozarēs ir veiksmīgi uzsākts un jau norit aktīvs darbs pie projektu īstenošanas, un jau ir pierādījies, ka jaunā administrēšanas sistēma veiksmīgi strādā. Tāpat jānorāda, ka atbalsta programmas izstrādā nozaru ministrijas, tātad LIAA gadījumā tā ir Ekonomikas ministrija (EM), līdz ar to tas, ka jaunā uzņēmējdarbības atbalsta programma vēl joprojām nav izstrādāta, ir pilnībā EM atbildība. Tam nav nekāda sakara ar jauno fondu administrēšanas sistēmu,” skaidro FM.

Tikmēr LIAA vadītājs “LA.lv” norādīja: lai arī EK ir apstiprinājusi Latvijas ES fondu 2014.-2020.gada plānošanas perioda darbības programmu “Izaugsme un nodarbinātība”, “uzņēmējiem no tā ir ne silts, ne auksts”. “Viņiem ir svarīgi saņemt reālu atbalstu, taču uzņēmējdarbības atbalsta programma joprojām nav izstrādāta, un tas ir akmens gan FM, gan EM ierēdniecības un iepriekšējās vadības lauciņā,” teica Ozols.

Viņaprāt, jaunā perioda ES fondu atbalsts uzņēmējdarbībai kavēsies un ļoti iespējams, ka šogad uzņēmēji atbalstu nemaz nesaņems. Tas lielā mērā ir saistīts ar 2013.gada beigās pieņemto lēmumu veidot CFLA. “Tas to visu procesu novilcināja,” uzskata Ozols, paužot viedokli, ka ES atbalsta administrēšanas reforma nav izdevusies.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ozols r šmugule’šanao regulārinonēmas, arī ar sānt’žu =Ekspo Ķīnā. Kas viņi ir( arī Ploriņš) , kuri var darīt visādas blēdības un nevar pielikt pie miera? MAFIOZI!

  2. Viņš tak nav mainījies kopš strādā LIAA. Nevienam viņa vārdam nevar ticēt.

Draugiem Facebook Twitter Google+