×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
26. novembris, 2016
Drukāt

FOTO: Ar šokējošu akciju ap 150 cilvēku protestēja pret dzīvnieku izmantošanu modes industrijā (19)

Foto - LETA. Rātslaukumā notiek dzīvnieku tiesību aizstāvju rīkota protesta akcija pret kažokādu izmantošanu modes vajadzībām.Foto - LETA. Rātslaukumā notiek dzīvnieku tiesību aizstāvju rīkota protesta akcija pret kažokādu izmantošanu modes vajadzībām.

Šodien Vecrīgā pie Rātsnama aptuveni 150 dzīvnieku tiesību aizstāvju rīkoja protesta akcija pret kažokādu izmantošanu modes vajadzībām, novēroja aģentūra LETA.

Aktīvisti bija ģērbušies spectērpos un uzvilkuši gāzmaskas. Akcijā tika izmantoti lieli attēli ar kažokādu dzīvniekiem būros, kā arī plakāts, uz kura bija rakstīts: “Latvijas zvēraudzētavu gāzes kamerās mirst tūkstošiem nevainīgu dzīvnieku”.

Akcijas laikā tika demonstrēta simboliska dzīvnieka nogalināšana un nodīrāšana.

Akciju vēroja neliels skaits Vecrīgas apmeklētāju, tostarp tūristu.

Pasākumu rīkoja organizācija “Dzīvnieku brīvība”.

Kā iepriekš skaidroja organizācijas pārstāve Baiba Raituma, akcijas mērķis ir mudināt sabiedrību aizdomāties, kāda ir patiesā kažokādu cena. “Kažokzvēri ir spiesti visu dzīvi pavadīt šauros dzelzs būros, kuros viņiem nav iespēju paust savu dabisko uzvedību, un pēc tam tiek pakļauti mokpilnai nāvei. Turklāt kažokādu nozare nodara būtisku kaitējumu apkārtējai videi un cilvēku veselībai,” pauda Raituma.

Savukārt pēc akcijas Latvijas Zvēraudzētāju asociācijas (LZAA) valdes locekle Sandra Vilciņa un Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs izplatīja komentāru, kurā skaidroja, ka sabiedrībā valda vairāki mīti par kažokzvēru nozari, kas cieši saistīts ar dzīvnieku labturību un to ievērošanu.

Dzīvnieku aizsardzības un labturības normu ievērošana ir audzētāju prioritāte, jo tā vistiešākā mērā ietekmē rezultātus un produkcijas kvalitāti, tādēļ jau kopš dzimšanas dzīvnieki saņem kvalitatīvu sabalansētu barību, nepieciešamos vitamīnus un vislabāko aprūpi.

“Humānos apstākļos audzēti zvēri ir mūsdienīgs un vispārpieņemts veids kā ražot pārtiku, ādas jakas un kurpes, kā arī kažokus. Mēs pieņemam, ka mūsdienās cilvēkiem ir izvēles iespējas – nēsāt vai nenēsāt kažokus, līdzīgi kā ēst vai neēst gaļu,” teikts organizāciju paziņojumā.

Eiropā esot izstrādāta jauna dzīvnieku labturības novērtēšanas sistēma “WellFur”. Latvija ir pirmā Eiropas valsts, kura izgājusi “WellFur” eksperimentālo programmu un ieguvusi pozitīvu

sertifikāciju. Kažokādu kvalitāte kļūst par arvien lielāku prioritāti Latvijas Zvēraudzētāju darbā, jo tā var konkurēt globālajā tirgū. Savukārt augstai kvalitātei ir nepieciešams, lai dzīvnieki justos pēc iespējas komfortablāk. “WellFur” programmas ieviešana apliecinot, ka Latvijā dzīvnieki jau tagad tiek turēti labos apstākļos, apgalvo zvēraudzētāji.

Treibergs norāda: “Ir pilnīgi absurdi deklarēt to, ka Latvijai būtu jāatsakās no kažokzvēru audzētavām, jo tā ir stabila lauksaimniecības nozare, kas dod būtisku pienesumu Latvijas tautsaimniecībai. Līdz šim pasaules prakse ir lieliski pierādījusi, ka, tikko kā kādā valstī kaut kas tiek likvidēts, tas paver lielisku iespēju šo nišu pārņemt citai valstij ar vēl lielākiem apgriezieniem. Vai tāds ir mērķis – kārtējo reizi iznīcināt attīstītu nozari, lai pēc tam to pašu produktu ievestu no citas valsts, bet neradītu pievienoto vērtību tepat Latvijā? Tā ir katra indivīda personīga pārliecība un izvēle, ko nedrīkst ietekmēt populistiski un nepatiesi saukļi.”

Latvijas Zvēraudzētāju asociācija pārstāv desmit biedrus, kuri audzē ūdeles un lapsas. Nozares attīstībā investēta lielākā daļa gūtās peļņas, jeb pēdējo trīs gadu laikā 32,3 miljoni eiro. Darbinieku skaits sasniedz aptuveni 550, bet nodokļos nozare pērn samaksāja 3,5 miljonus eiro, teikts organizāciju izplatītajā paziņojumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Pasākumu rīkoja organizācija “Dzīvnieku brīvība” – slimi cilvēki!

 2. Pasākumu rīkoja organizācija “Dzīvnieku brīvība” – slimi cilvēki!

 3. garāmgājēja piezīmes Atbildēt

  Pūderis nepieaugušām smadzenēm. Darbs “uz publiku”. No treknā puiša iznāks labs aktieris, deputāts vai pataloganatoms …

 4. Protams, protams. Cilvēki paši ziedo. Un cik samaksāja tam, kas visu to noorganizēja? Vai tiešām jūs esat tik naivi? Cilvēks var pārcivilizēties, bet ja viņš paliek stulbs…

 5. Darīt nav ko. Veselība, izglītība, ražošana sagrautas, bet te dažs labs visēdājs grib visiem uzspiest lapas ēst un klūgās ģērbties. Aptaurētie! Vajadzēja pārdesmit tūkstoš gadus atpakaļ tādas aktivitātes, tad i nebūtu mūsu.

 6. Malači! Prieks, ka Latvijā kāds domā par dzīvniekiem un sabiedrības informēšanu!

 7. Nebrīnīšos, ka akciju sponsorē kāda ieinteresēta ārvalstu firma. Ar mežiem, izrādās, tā jau esot bijis…

  • Neviens neko nesponsorē. Cilvēki paši ziedo savu naudiņu un piedalās brīvprātīgi, jo viņiem rūp.

  • Tiešām ir tik grūti noticēt, ka cilvēki ir gatavi ieguldīt laiku un savu naudu tajā, kam tic?

   Protams, gribas, lai visu var piešūt kādiem augstākiem spēkiem, lielajiem dūžiem, jo tad var savā virtuvē burkšķēt, ka viss slikti, un mēs neko nevaram mainīt… tā ir ērtāk, nekā saldēt kājas protesta akcijā. Bet, ja tu par savām vērtībām neiesi pastāvēt (tiešā un pārnestā nozīmē), kas tavā vietā to darīs? Virtuvē burkšķētāju viedokli nedzird.

  • Pieņemu, ka cilvēki vienkārši ir cilvēcīgi un vēlas izdarīt kaut ko labu. Gan jau gāzmaskas no “Latgalītes” un spectērpi no eBay.

 8. man tie dzīvniekmīļi ritīgi tracina!!!
  Nu lai tak nevelk tās kažokādas,lai staigā sintētikā un ēd arī meslus sintētiskos.
  Kurš man var aizzliegt vilkt dabīgu kažoku,šitais bariņš sazombēto cilvēciņu,lai iet ratā!!!!

 9. Sandra Vilciņa kas Draugos un citos sociālajos tīklos stāsta kā mīl dzīvniekus un glābj kaķus.Kā var cilvēks savienot mantkārību ģerējot dzīvniekus un kaķu glābšanu? Tas lai mierinātu savu sirdsapziņu???

Draugiem Facebook Twitter Google+