Ekonomika
Īpašums

FOTO: Ekspluatācijā nodota pirmā ēka “Melnsila kvartālā”0

Publicitātes foto

Pārdaugavas vēsturiskās koka arhitektūras vidi papildinošais „Melnsila kvartāls” nodevis ekspluatācijā pirmo ēku.

Ēka Kristapa ielā 33 ir pirmā, no divām vēsturiskajām koka ēkām, kuru rekonstrukcija tika uzsākta 2016.gadā, veidojot jaunu un labiekārtotu teritoriju „Melnsila kvartāls”.

Kvartāls, kas mājo starp gleznaino Alīses ielas ūdenstorni un ļaužu iemīļoto Kalnciema tirdziņu, tagadējā izskatā veidojies pirms vairāk kā simts gadiem, kad uz uzņēmēja Ludviga Ādolfa Jansona gruntsgabala toreizējā Švarcmuižas iela 14 tapa arhitekta Jāņa Alkšņa projektētās dzīvojamās ēkas elegantu ārpilsētas rezidenču stilā.

Pagājušajā mēnesī, pilnībā savu agrāko spozmi atguvušajā, ekspluatācijā nodotajā ēkā ir 8 dzīvokļi platībā no 24 līdz 112 m2.

Katram dzīvoklim ir sava mantu glabātuve ēkas cokolstāvā, kā arī ir pieejama autostāvvietas slēgtā pagalmā, kura labiekārtošana 3442 m² platībā, pilnībā nomainot arī visu ārējo inženiertīklu, arī tika iekļauta rekonstrukcijas pirmajā kārtā.

Šobrīd rekonstrukcijas darbi tuvojas nobeigumam arī otrajā Melnsila kvartāla ēkā Melnsila ielā 14.

Šo skaisto ēku ar erkeri uz paša Melnsila un Kristapa ielu stūra, kura iemūžināta nevienā vien vēsturiskā foto, ekspluatācijā plānots nodot šovasar, taču visi 24 ēkas dzīvokļi platībā no 19 – 108 m2 jau ir atraduši savus saimniekus.

Tāpat visi dzīvokļi ir pārdoti arī pirmajā ēkā, tāpēc šobrīd vienīgā iespēja pievienoties “Melnsila kvartāla” iemītniekiem ir kļūt par īpašnieku 90 m2 platajām komerctelpām vai iegādāties jau ilgtermiņā iznomātas komerctelpas 180m2 platībā, kas investoram nodrošina 10% atdevi.

Abu telpu ieejas ir no Melnsila ielas puses turpat pārdesmit soļu attālumā ko Kalnciema kvartāla tirdziņa – tas paver ļoti labas uzņēmējdarbības iespējas.

Trešajā kārtā paredzēta modernas 3 stāvu dzīvojamās mājas būvniecība, kam šobrīd rezervēts zemes gabals 1500m2 platībā.
Saistītie raksti

Ēka Kristapa ielā 35 tiks būvēta ar visdziļāko pietāti pret abām kvartāla vēsturiskajām ēkām un pēc uzbūvēšanas pilnībā iekļausies kopējā ēku un teritorijas ansamblī.

Lai arī šobrīd dzīvojamās platības rezervēt nav iespējams, nedrīkst zaudēt modrību, jo „Melnsila kvartāls” ir izcila dzīvesvieta ar attīstītu infrastruktūru: tuvumā atrodas valsts un privātie bērnudārzi, skolas, lielākie veikalu tīkli, mazie veikaliņi un pasts, kā arī iecienītais un gaumīgi, ar pietāti pret vēsturisko koka apbūvi attīstītais Kalnciema kvartāls. Līdz Vecrīgai ir tikai 2.3 km, līdz lidostai – 6.5 km, bet līdz Jūrmalai nieka 15 km.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Latvijas uzņēmuma “Sonarworks” automašīnas audiosistēmas uzlabojumi kļuvuši par jaunatklājumu starptautiskā konkursā
17 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
5G bāzes stacijas būs arī Daugavpilī un Jelgavā
17 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Huawei” iestājas Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijā 1
18 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Dabā
Latvijā izstrādāts depozīta automāts, kas darbojas ar mākslīgā intelekta palīdzību 1
8 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Latvieši iemet divus pirmos vārtus sezonā, “Dinamo” ar raksturu izrauj uzvaru
7 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
“Process reizēm ir emocionāls.” Koalīcijas partneri sola atbalstu pašvaldību reformas turpināšanā 1
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Viņa aizmiga…” Džipa vadītāja pie Ķekavas apļa ietriecas kravas auto sānā
7 stundas
LE
LETA
Dabā
Otrdien Latviju sasniegs ciklons, atnesot stipru lietu un krusu
14 stundas