×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. janvāris, 2016
Drukāt

FOTO: Investē 2 miljonus eiro gurķu audzēšanai Mārupē ziemas mēnešos (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Gurķu stādiņi SIA "Mārupes siltumnīcas" ar bankas Citadele līdzfinansējumu izbūvētajās jaunajās siltumnīcās gurķu audzēšanai ziemas sezonā.

SIA “Mārupes siltumnīcas” ar bankas Citadele līdzfinansējumu ir izbūvējusi jaunas siltumnīcas gurķu audzēšanai arī ziemas sezonā. Turpmāk gada aukstajos mēnešos Latvijā audzēti gurķi konkurēs ar Spānijā, Polijā un citās valstīs audzētajiem dārzeņiem. Šonedēļ siltumnīca tiek apstādīta ar gurķu stādiņiem, lai jau pēc mēneša Latvijas iedzīvotāji varētu veikalos iegādāties Latvijā audzētos gurķus, informē uzņēmumā.

“Mārupes siltumnīcas” ir pirmais uzņēmums Latvijā, kas audzēs gurķus arī ziemas sezonā. Latvijā lielākais dārzeņu audzētājs siltumnīcās jaunā projekta būvniecībai un iekārtošanai ieguldījis 2,2 miljonus eiro, izbūvējot 5000 kvadrātmetru lielu jaunu siltumnīcu ar ziemas apstākļiem atbilstošu apgaismes tehniku.

“Ideju smēlāmies no līdzīgām siltumnīcām Somijā. Mūs iedrošināja Igaunijas labais piemērs, kur arī ziemā tiek ražoti vietējie gurķi, taču līdz Latvijas tirgum tie nenonāk, jo ir gana liels pieprasījums vietējā tirgū. Lai ziemas mēnešos mūsu siltumnīcā izaugtu garšīgs gurķis, konsultējāmies ar uzņēmumiem kaimiņvalstīs,” pastāsta “Mārupes siltumnīcas” līdzīpašnieks un vadītājs Kaspars Brunovskis. “Ja līdz šim savās siltumnīcās varējām audzēt gurķus un tomātus no marta līdz oktobrim, tad tagad varēsim ievākt ražu visu gadu. Jaunā siltumnīca ir viena no modernākajām Ziemeļeiropā.”

“Pateicoties bankas kredītam, uzņēmums ir veicis ievērojamus ieguldījumus, kā rezultātā par trīs reizēm palielināsies ražība no viena siltumnīcas kvadrātmetra. Šāda darbības efektivitātes uzlabošana ir būtiska, un uzņēmuma ienākumus vairs neietekmēs sezonalitāte,” saka bankas Citadele valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis. “Somijas un Igaunijas pieredze pierāda, ka pašmājās audzētiem dārzeņiem ir pieprasījums. Līdz ar to arī novēlam “Mārupes siltumnīcām” audzēt garšīgus gurķus un tomātus visu gadu.”

SIA “Mārupes siltumnīcas” mātes uzņēmuma SIA “Sabiedrība Mārupe” vēsture ir aizsākusies 1948. gadā, kad tika dibināts kolhozs “Mārupe”. Savu pašreizējo nosaukumu uzņēmums ieguva 2004. gadā. SIA “Mārupes siltumnīcas” darbības veids ir segto platību dārzeņu ražošana. Dārzeņu produkcija tiek realizēta kooperatīvai sabiedrībai “Baltijas dārzeņi”. Sezonas ilgst no marta līdz oktobrim, kuras laikā iegūst un realizē ~4,700 tonnas gurķu un tomātu. Kopējā zemstikla platība ir 9.6 hektāri, no kuriem 6 ha aug gurķi un 3,6 ha tomāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Sveiki,
  Vai jums ir nepieciešams steidzams aizdevums? Vai tu esi parāds? Vai jums ir slikta kredīta? Vai jūs esat noraidījis bankas, vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai uzsāktu savu uzņēmējdarbību? Mēs izsniedzam aizdevumus cilvēkiem, neskatoties uz viņu sliktajiem / sliktajiem kredītreitingiem. Mēs izsniedzam gan biznesa, gan individuālos aizdevumus ar ilgtermiņa un īstermiņa izvēli, ar zemu procentu likmi 2% apmērā par katru personu un uzņēmumu .. Mūsu aizdevumu programmētājs ir ātrs un uzticams, šodien iesniedziet un saņemiet tūlītēju atbildi. Mūsu Aizdevumi ir labi apdrošināti, 100% garantēti un klienti ir nodrošināti maksimālu drošību. Lai saņemtu papildu informāciju, sazinieties ar mums, izmantojot mūsu e-pasta adresi: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM) un šodien saņemiet savu aizdevumu.
  Magret james MD / CEO
  E-pasts: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM)

 2. Vai jūs domājat, kā iegūt aizdevumu? Jums ir nopietni nepieciešama steidzama aizdevumu, lai sāktu savu biznesu? Vai esat parādā? Šī ir jūsu iespēja, lai sasniegtu savu vēlmi, dod individuālie aizņēmumi, biznesa aizdevumus un biznesa aizdevumu un visu aizdevuma veidu, ar 2% procentiem vairāk informācijas, sazinieties ar mums pa e-pastu (gerardsanchezloan@gmail.com)

 3. Pag pag…. Vai pie mums kā agrāk ir vismaz -15°C ziemas periodā????

  Ziemas gadalaiks jau pāris gadus vērtējams ‘+’ temperatūras stabiņā kā ‘draņķu laiks’, tad kapēc šādā siltumā nevarētu siltumnīcā audzēt kaut cik dabiski gurķus? Protams uz plika lauka pa aukstu, bet siltumnīcā mierīgi un bez īpašām ķimikālijām mūsdienās var izaudzēt šos dārzeņus!

  Klimatu pārmaiņu dēļ tas 2016 gadā ir iespējams jau!

 4. Nepieciešams steidzami aizdevumu, lai nomaksātu savus parādus? Vai jums ir nepieciešams kredīts, lai sāktu jaunu biznesu? Vai jums ir nepieciešams personas aizdevumu? Mēs piedāvājam visu veidu aizdevumu pie procentu likmi 2%. Sazinieties ar mums šodien par e-pastu: (oparagerrard@gmail.com)

 5. Darzaveltes.lv par augsnē audzētiem.

 6. Un cik ŠIE mākslīgie gurķi būs veselībai bīstami, to nepateicāt!

 7. Tā būs ķīmijas laboratorija, vai siltumnūca veselīgai pārtikai??

  • Nekas jauns tas pie mums Latvijā nav. Tālajos 80. gados bija tāda slavena saimniecība “RĪGA” ,kura gurķus stādīja janvārī un februāra beigās bija pirmās ražas. Vajadzēja 90. gados to visu iznīcināt.

  • Tā droši vien būs ķīmijas labratorija

Draugiem Facebook Twitter Google+