Kokteilis
Stilo

FOTO: Kontrastējošas krāsas un spoži akcenti: latviešu modes dizaineres Dace Bahmann jaunā kolekcija 1

Fotogrāfe Vlada Koraļova

1. oktobrī tirdzniecības centra Galleria Riga 8Rooms preses šovrūmā tikai aizvadīta krāšņa latviešu modes zīmola Dace Bahmann jaunās 2015. gada rudens-ziemas sezonas kolekcijas prezentācija, kuru kuplā skaitā steidza baudīt vairāki desmiti modes entuziastu, tostarp arī glancēto žurnālu redaktori un stilisti, sabiedrības dāmas, kā arī daudzi citi kolorītā zīmola cienītāji.

Daudzsološās modes dizaineres Daces Krieviņas-Bahmanes jaunāko veikumu viesi varēja aplūkot gan izvietotu šovrūmā, gan arī prezentētu uz modeļu augumiem, tādējādi vēl vairāk novērtējot zīmola nemainīgo oriģinālā dizaina un nevainojamās kvalitātes sintēzi. Modeļu moderno tēlu papildināja lietuviešu zīmola DD workshop minimālistiskās, taču pamanāmās rotas, kuras, tāpat kā Dace Bahmann kolekciju, jau sākot no oktobra var iegādāties tirdzniecības centra veikalā 8Rooms.

Galerijas nosaukums
Saistītie raksti

Dace Bahmann jaunās sieviešu apģērbu kolekcijas Out of Space pamatā ir dabīgi materiāli – āda, zīds un vilna. Toņu gamma sakņojas piesātināti melnā, zemes zaļā un zilā krāsā, paplašinoties līdz pasteļtoņiem un tīri baltajam. Kolekcija balstās uz kontrastējošiem krāsu un formu salikumiem, ko izceļ neona toņu detaļas un akcenti. Iedvesma krāsām ir aizgūta kā no kosmosa bezgalīgās tumsas, tā no gaismas ātruma un degošu zvaigžņu spozmes. Apģērbu ģeometriskās formas ir gan brīvi gaisīgas, gan stingri pieguļošas, nedaudz robustas. Kolekcija ir kā turpinājums un papildinājums iepriekšējām sezonām – tā sastāv no kleitām, biksēm, mēteļiem, žaketēm, svārkiem un citiem apģērbiem ģeometriskās formās.

Kā liecina kolekcijas nosaukums, tad arī apģērbos gaisīgums kontrastē ar gravitāciju jeb romantiski sievišķais ir izveidojis tandēmu ar klasiska apģērba motīviem, kas aizgūti no vīriešu garderobes. Par iedvesmu kolekcijai ir kalpojušas 90-to gadu sterilās, futūristiskās stila ievirzes modē un interjerā, fantazējot par nākotni un dzīvi ārpus vienas planētas. “Ar Dace Bahmann apģērbu vēlos panākt, lai sieviete izskatās un jūtas sievišķīga, bet tai pat laikā stingri turās pie zemes. Cenšos to realizēt ar gaisīgā zīda un nedaudz raupjās ādas savienošanu, kas simbolizē tādu kā stabilu lidojumu. Šīs kolekcijas mērķis ir sajūta, ka valkātājas ar idejām un personības lidojumu atrodas kosmosā, bet ar kājām tomēr stingri turās uz Zemes,” kolekciju Out of Space raksturo dizainere Dace Krieviņa-Bahmane.

LA.lv