Sports
Hokejs

FOTO: Latvija un Baltkrievija paraksta līgumu par 2021.gada PČ hokejā rīkošanu0


Latvijas Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis (no labās) un viņa baltkrievu kolēģis Genādijs Savilovs paraksta vienošanos par sadarbību 2021.gada pasaules čempionāta rīkošanā.
Latvijas Hokeja federācijas prezidents Aigars Kalvītis (no labās) un viņa baltkrievu kolēģis Genādijs Savilovs paraksta vienošanos par sadarbību 2021.gada pasaules čempionāta rīkošanā.
Foto: Latvijas Hokeja federācija

Šodien Latvijas Hokeja federācija (LHF) ar Baltkrievijas kolēģiem parakstīja līgumu par 2021.gada pasaules čempionāta hokejā rīkošanu.

Rīga un Minska 2017.gada maijā notikušajā balsojumā sīvā cīņā pārspēja Somijas pilsētas Helsinkus un Tamperi. Rīga un Minska balsojumā ieguva 54 balsis, bet Somijas kandidatūra saņēma 53 balsis.

Latvija pasaules meistarsacīkstes līdz šim vienīgo reizi uzņēmusi 2006.gadā, kamēr Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā turnīrs notika 2014.gadā.

Piektdien notikušajā preses konferencē kļuva skaidrs, ka, lai optimizētu biļešu tirdzniecību, Somijas hokejisti savus grupas mačus aizvadīs Rīgā, bet Krievijas – Minskā.

“Pirmos divus līgumus par pieteikumu parakstījām Minskā pirms diviem gadiem. Tajos tika slēgta vienošanās vairāk par organizatoriskām lietām, bet tagad mēs virzāmies uz priekšu,” piektdien teica LHF prezidents Aigars Kalvītis.

“LHF ir pārliecināta, ka čempionāts tiks noorganizēts ar pozitīvu ienākumu bilanci. Ja izdosies ar čempionāta rīkošanu nopelnīt, visi līdzekļi tiks novirzīti bērnu un jauniešu hokeja attīstībai Latvijā. Šāda prakse ir izveidojusies arī daudzās citās valstīs.”

Savukārt Baltkrievijas Hokeja asociācijas (BIHA) priekšsēdētājs Genādijs Savilovs norādīja, ka ar nepacietību tiek gaidīts 2021.gads, kad notiks turnīrs.

“Šis līguma parakstīšanas brīdis nav tikai tāds īss mūsu darbības mirklis – mēs jau ilgi strādājām pie šīs vienošanās. Šodien mēs parakstījām juridisko pusi, ne organizatorisko, jo pie tā jau ir strādāts ilgi arī pirms šīs dienas. Ar nepacietību gaidām 2021.gadu, jo zinām, ka mākam rīkot šādus pasākumus. Zīmīgi ir arī tas, ka tieši šodien paredzēta ziemas klasikas spēle starp Rīgas “Dinamo” un Minskas “Dinamo” komandā. Nenoliedzami, tie ir svētki,” gandarīts bija Savilovs.

Tikmēr LHF ģenerālsekretārs Viesturs Koziols izteicās, ka tiek saglabāts turnīra logo, kas bija sākotnējā pieteikumā.

“Logo ietver abu valstu nacionālās krāsas, attēlots arī hokejists, kurš virzās pretī uzvarai. Otrkārt, turpinām lietot saukli “Passion without borders”, kas attiecas arī uz to, kāda ir bijusi mūsu un Baltkrievijas sadarbība. Mēs neredzam šķēršļus nevienā sfērā, par visu spējam vienoties, un galvenais – mūs vieno kaisle uz hokeju,” teica Koziols.

Tāpat tiks izsludināts konkurss profesionāliem māksliniekiem par iespēju veidot čempionāta talismana tēlus.

“Latvija vēl joprojām ir atbildīga par jaunas treniņu halles būvniecību Daugavas stadiona teritorijā. Projekts ietver ledus halli ar diviem laukumiem, kurā varētu būt līdz 700 cilvēku ietilpība. Halles būvniecības izmaksas plānotas aptuveni 8,7 miljonu eiro apmērā.

Nākotnē halli varēs izmantot gan hokejam, daiļslidošanai un kērlingam. Jāpiebilst, ka ledus halle ir plānota kā Latvijas izlases topošā mājvieta. Projektu varētu nodot 2021.gada janvārī, turklāt pēc tam arī februārī tiktu rīkots pirmais izlašu turnīrs. Līdz šim mirklim visi darbi rit noteikto gaitu. Paldies kolēģiem no Baltkrievijas, mēs ar visu esam ļoti apmierināti, sevišķi ar laicīgo plānošanu,” uzsvēra Koziols.

LA.lv
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Bļugers eleganti izrēķinās ar “Panthers” vārtsargu
7 stundas
LE
LETA
Sports
Porziņģis šosezon spēlēs NBA internacionālākajā komandā
18 stundas
LE
LETA
Sports
Zaionam Viljamsonam pēc operācijas jāizlaiž vismaz sešas nedēļas
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Latvijā
21. gadsimts vairs nav autoritātes laiks. To nomaina īslaicīgas slavenības. Saruna ar Skaidrīti Lasmani
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Finanšu izlūkošanas dienests iesaldē 212,5 miljonus eiro noziedzīgi iegūtu līdzekļu
59 minūtes
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Privātā kapitāla uzvaras gājiens
1 stunda
Barbara Ālīte
Dabā
Ceturtdien valsts austrumos gaidāms vēsāks, rietumos – siltāks laiks
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Lielbritānijā kravas mašīnas konteinerā atrasti 39 cilvēku līķi
3 stundas