×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. decembris, 2015
Drukāt

FOTO: Rīgā atkal atklās Ziemassvētku egļu ceļu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ar svētku egles “Rīgas vitrāžas” iedegšanu, 4. decembrī sākas sestais vides objektu festivāls  „Ziemassvētku egļu ceļš”, kura norises laikā iedzīvotāji aicināti apskatīt 43 profesionālu mākslinieku, radošo industriju pārstāvju un Latvijas Mākslas akadēmijas studentu veidotus vides objektus, kas pārsteigs ar oriģinālām idejām un to realizēšanā pielietoto materiālu daudzveidību, informē pašvaldībā.

“Rīdzinieki visos laikos bijuši radoši. Pirms vairāk nekā 500 gadiem viņi Ziemassvētkos izrotāja egli – pirmo Rīgā. Un pirmo – visā pasaulē. Līdz šim brīdim pirmās egles kultūrvēsturiskā leģenda ir dzīva un jau sesto gadu tā turpinās vides objektu festivālā “Ziemassvētku egļu ceļš” – radošās sabiedrības veidotā urbānās mākslas pasākumā Rīgā: savdabīgā un daudzveidīgā, demokrātiskā un katram pieejamā. Mūsu Egļu ceļš, kurā process un rezultāts ir vienlīdz nozīmīgi, ir īsts Latvijas oriģinālprodukts, ko veido radoši cilvēki un unikāli autordarbi”, raksturojot festivālu, stāsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes Pilsētas svētku noformējuma nodaļas vadītājs, festivāla idejas autors Guntars Kambars.

Jau no piektdienas, 4. decembra, līdz pat 2016. gada 10 janvārim Rīgā būs skatāmi šogad tapuši vides objekti – “Prieka maiss”, “Ziemassvētku tējas pauze” (autors SIA “Studio des Fetes Latvija”), „Staba sapnis”, “Ziemassvētku kaktuss” (autors Ģirts Kalniņš), “Frontālā skata egle” (autors Jēkabs Voļatovskis), “Ziemassvētku diagramma” (autors Armands Vecvanags), “Ledus kāpnes” (autors Jānis Straupe), “Rīgas vitrāžas” (autors Visvaldis Asaris), “Rūķu dārgumi” (autore Anita Znutiņa-Šēve), kā arī jaunas uzņēmumu īstenotas iniciatīvas – “Origo saulgriežu egle”, “Meksikas košums ziemassvētkos”, “Lido baltā egle”, “Mežaparka egļu labirints” un arī agrāk tapuši darbi.

Festivāls jau no sava pirmsākuma ir iemantojis gan rīdzinieku, gan pilsētas viesu un tūristu interesi, jo ikvienam ļauj iepazīt un apskatīt gaismas un video objektu instalācijas, kā arī neparastos materiālos un formās veidotus mākslinieku darbus. “Pētījumi rāda: Rīgas kultūras piedāvājuma daudzveidībā “Ziemassvētku egļu ceļš” kļuvis par spilgtu zīmolu, ko rīdzinieki atzinuši par svarīgu ziemas notikumu, jo festivāls  aicina domāt radoši un novērtēt vidi, kurā dzīvojam. Rīgai ir pamats lepoties – šādu festivālu nesastapsim citviet Eiropā. Par to interesi izrāda citu valstu sadarbības partneri. Tāpēc mūsu tuvākais mērķis – paplašināt festivāla robežas, piešķirot tam starptautisku elpu”, par festivālu saka Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite.

Ziemassvētku egļu ceļu izstaigāt un piedāvātos objektus iepazīt palīdzēs īpaši sagatavota karte, kura atrodama  gan interneta vietnē www.eglufestivals.lv, gan Uzziņu dienesta  1188 mājas lapā, kā arī drukātā veidā pieejama Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centros un kultūras iestādēs,  kā arī Tūrisma informācijas centros.

Festivālu atbalsta Rīgas dome, to organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+