Latvijā
Vēsture

FOTO: Robežsardze savu simtgadi sāk svinēt ar ģenerāļa Bolšteina godināšanu0

Foto: Karīna Miezāja

Rīgas Brāļu kapos otrdien godināja Latvijas brīvvalsts robežsargu brigādes komandieri ģenerāli Ludvigu Bolšteinu 131.dzimšanas dienā, informē Valsts robežsardze.

Ikgadējais pasākums šogad bija īpašs ar to, ka šis ir pirmais Valsts robežsardzes simtgadei veltīts pasākums.

Pasākumā piedalījās iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPLV), Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs, Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts, Valsts robežsardzes priekšnieka vietnieks Juris Martukāns, kā arī Latvijas brīvvalsts robežsargu piederīgie un Latviešu virsnieku apvienības pārstāvji.

Ģenerāļa Bolšteina piemiņas pasākums sākās ar Valsts robežsardzes karoga ienešanu un Latvijas valsts himnas atskaņošanu, kam sekoja neliels vēstures stāstījums, svinīgās uzrunas un ziedu nolikšana pie ģenerāļa Bolšteina atdusas vietas pateicībā par viņa ieguldījumu Latvijas brīvvalsts robežsardzes izveidē un attīstībā.

Bolšteins no 1928.gada 24.aprīļa līdz savas dzīves pēdējai dienai bija Robežsargu brigādes komandieris. Viņa vadībā Latvijas brīvvalsts robežsardze izveidota par stabilu, labi organizētu militarizētu struktūru, izstrādāta jauna robežapsardzības sistēma, dienesta instrukcijas, izveidota laba materiāli tehniskā bāze, organizēta robežsargu apmācība, uzlaboti robežsardzes dienesta un sadzīves apstākļi.

Šogad visā Latvijā ar virkni daudzveidīgu pasākumu atzīmēs Valsts robežsardzes simtgadi, jo pamatojoties uz 1919.gada 7.novembra Latvijas armijas virspavēlnieka Jāņa Baloža izdoto pavēli par robežsargu priekšnieka amata izveidošanu un robežsargu vienību formēšanu, pirms simts gadiem tika izveidota robežsardze.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
Kopš vasaras bezvēsts pazudis Jurijs: lūdz palīdzību meklēšanā
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Var kaitēt veselībai: no tirdzniecības atsauc vannas rotaļlietu
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Bezvēsts pazuduši divi jaunieši 2
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Latvijā
“Pļerkšķēšana un dūkšana…” Lapu pūtēji tik dragā! Rīdzinieki sūdzas par kaitinošu troksni māju apkārtnē
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Atlaista visa “Rīgas kartes” valde
5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
BK “Ventspils” pārliecinoši sāk Eiropas kausa pirmo kārtu
13 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Labklājības ministre atklāj, cik milzīga ir lielākā pensija Latvijā
3 stundas
FG
Franks Gordons
Pasaulē
Franks Gordons: Putina “brīnumierocis” 1
3 stundas