Latvijā
Novados

FOTO, VIDEO: Svētceļnieki ierodas Aglonā1

Foto: Ivars Soikāns/LETA

Šovakar Aglonā sāksies Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku svinības, uz kurām ieradušies jau tūkstošiem ticīgo.

Šovakar plkst.18 bazilikas sakrālajā laukumā sāksies Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku svinības. Notiks konkursa “Dziedu Dievmātei” laureātu dziedājumi, kam sekos vesperes un Svētā Mise ar Iestiprināšanas sakramenta dalīšanu un euharistisko procesiju.

Dievkalpojumu vadīs Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis. Plkst.22 notiks tradicionālais Tautas Krustaceļš, kuru vadīs Bulis un Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis.

Svētceļnieki ierodas Aglonā

Ceturtdien, 15.augustā, svētku Svētā Mise tiks svinēta plkst.12 pie pāvesta altāra. To vadīs Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Pirmais dievkalpojums tiks svinēts latgaliešu valodā.

Svētku laikā sakrālajā laukumā bazilikas labajā pusē tiks uzstādītas dažādu kopienu, kristīgo izdevniecību, mediju un izglītības iestāžu teltis. Tajās būs iespējams iegādāties kristīgo literatūru, preses izdevumus, iepazīt dažādas kristīgās kopienas, kas kalpo Latvijā, iesaistīties to piedāvātajās aktivitātēs, kā arī uzzināt par mācību un studiju iespējām kristīgās skolās un augstskolās, stāstīja baznīcā.

Skaties LNT Ziņu tiešraidi no Aglonas trešdienas vakarā:

Saistītie raksti

Svētku laikā Aglonā būs arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta telts, pirmās palīdzības punkti un dienesta brigāžu mašīnas, kur būs iespēja saņemt pirmo medicīnisko palīdzību, ja tāda būs nepieciešama. Pirmās palīdzības punktus varēs atpazīt pēc balta balona ar sarkanu krustu, bet telts būs dzeltenā krāsā. Mediķi aicina ticīgos rūpēties par savu veselību, īpaši tiem, kuriem ir hroniskas saslimšanas, viņi iesaka neaizmirst paņemt līdzi medikamentus. Ja ir saslimšanas, kuru paasinājuma periodā raksturīgi samaņas traucējumi, kabatā jānēsā zīmīte, kurā norādīts vārds, uzvārds, saslimšana, kā arī piederīgā tālruņa numurs. Kritiskā situācijā šī informācija mediķiem atvieglo palīdzības sniegšanu.

Mediķi iesaka arī padomāt par laikapstākļiem atbilstošu apģērbu, neņemt līdzi produktus, kas ātri bojājas, ievērot drošības pasākumus, dodoties peldēties, kā arī dedzinot sveces. “Vienlaikus mediķi aicina svētceļniekus, kā arī Aglonas svētku dalībniekus vienam otru pieskatīt. Tāpat svarīgi uzlādēt mobilo telefonu, lai nepieciešamības gadījumā varētu lūgt palīdzību, ja gadās nomaldīties vai ir palicis slikti ar veselību,” teikts dienesta izplatītajā paziņojumā.

LA.lv