Ekonomika
Bizness

Kaņepes, koks un mode – amerikāņu idejas investīcijām Latvijā 0

Foto: Pixabay.com/ nattanan23

ASV Čikāgā notikusī biznesa konference “Spotlight Latvia” bija pirmā tāda visos Latvijas pastāvēšanas 99 gados un vērtējama kā izdevusies, secina Latvijas goda konsuls Ilinoisas štatā Roberts Blumbergs.

Pirmā biznesa konference Amerikā tikai par Latviju norisinājās pieczvaigžņu viesnīcā “Waldorf Astoria Chicago” 26. oktobrī, simbolizējot, ka Latvija ir prestiža valsts un dalībnieki – personas ar augstu prestižu. Rīkotāji bija Latvijas Ārlietu ministrija un Amerikas Latviešu apvienība sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA). “Konferenču zāle bija pārpildīta, un šķiet, ka visi dalībnieki bija apmierināti,” stāsta R. Blumbergs, kurš konferences rīkošanā ieguldījis daudz enerģijas. Tostarp šovasar Latvijas Ārlietu ministrijā stāstīja Latvijas uzņēmējiem, ko visvairāk derētu uzsvērt prezentācijās, iepazīstinot ASV biznesmeņus ar iespējām veidot ekonomiskos sakarus ar Latviju. No Latvijas uz Čikāgu bija devušās amatpersonas no IT uzņēmumiem, no “Food Union”, “Pure Chocolate”, “Latvijas dzelzceļa” u. c.

Konferencē piedalījās pārstāvji no lielajām ASV firmām – “Amazon.com”, “Kellogg’s”, “General Electric” – un daudzām citām. Personiskie kontakti dod ļoti daudz, un gan Amerikas Latviešu apvienības vadītājs Pēteris Blumbergs, gan Pasaules brīvo latviešu apvienības priekšsēdis Jānis Kukainis, gan citi ASV pazīstami sabiedriskie darbinieki bija pielikuši savu roku, lai uz “Spotlight Latvia” uzaicinātu ASV biznesa dūžus. Tā, piemēram, vienu no “Amazon.com” departamentiem vada Jāņa Kukaiņa brāļa dēls Aleksandrs Kukainis, un līdz ar to bija viegli ieinteresēt šo uzņēmumu par līdzdalību konferencē.

“Spotlight Latvia” bija viena no Amerikas latviešu dāvanām Latvijai simtgadē. “Mēs ziedojām naudu, lai palīdzētu Latvijas uzņēmējiem, tātad palīdzētu Latvijas tautsaimniecībai,” teica R. Blumbergs. “Nākotnē redzēsim, vai konference būs palīdzējusi Latvijai attīstīt eksportu uz Ameriku un ieinteresējusi ASV investorus ieguldīt naudu Latvijā.” R. Blumbergs sacīja, ka dažas no idejām, ko viņš dzirdējis no ASV uzņēmējiem, ir par ražotni Latvijā, kur pārstrādātu kaņepes (tās, ko legāli drīkst audzēt); par preču iesaiņošanai paredzēto materiālu ražošanu no koka; par modes industrijas centru, no kura izplatītu preces uz citām ES valstīm.

Pirmās “Spotlight Latvia” pieredze ir pozitīva, un turpmāk tādas konferences varētu rīkot ASV ik pēc četriem gadiem, gluži kā olimpiādes, rezumē R. Blumbergs.

Galerijas nosaukums
LA.lv