×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
1. oktobris, 2013
Drukāt

Foto, video: motociklisti mītiņā prasa akcīzes naudu novirzīt ceļiem

LET_11137264

Šorīt mītiņā pie Finanšu ministrijas (FM) pulcējušies ap 60 motociklistu, lai prasītu valdībai un Saeimai novirzīt transporta nodevu un degvielas akcīzes nodokli ceļu infrastruktūras sakārtošanai.

 

Mītiņa dalībnieki ir tērpti oranžās un zaļās atstarojošās vestēs ar uzrakstiem “Arī laukos dzīvo cilvēki”, “Ko šoreiz lāpīs ar akcīzes nodokli?”, “Mēs izbrauksim, bet ātrie?”, “Latvija – džipu zeme!”.

Pagaidām dalībnieki ir klusi un mierīgi, savā starpā sarunājas, bet skaļi FM neko neprasa. Pie ministrijas novietoti arī aptuveni 40 motocikli.

No FM pie mītiņa dalībniekiem pagaidām neviens nav iznācis.

Akcijas kulminācijā Motociklu asociācijas prezidents Aivars Freimanis un sekretārs Arnis Blodons devās ministrijā, lai nodotu sagatavoto vēstuli ar asociācijas prasībām. Asociācijas pārstāvji mēģināja sazvanīt finanšu ministru pa apmeklētājiem pieejamo telefonu, tomēr ministra biroja pārstāvji sacīja, ka ministrs atrodas Ministru kabinetā un iznākt pie mītiņa dalībniekiem nevarēs.

“Acīmredzot ar motociklistiem tikties negribēja,” sacīja Blodons un piebilda, ka situācija tomēr nav bezcerīga un vēstuli ministrs saņems.

Asociācija aicina iedzīvotājus būt aktīviem, tuvojoties vēlēšanām, un “izspiest” kaut ko kopējam labumam, kā arī saprast, ka aiz cipariem stāv cilvēki.

Iznākot atpakaļ pie mītiņa dalībniekiem, Motociklu asociācijas prezidents aicināja visus braukt uz Ministru kabinetu un “kārtīgi norūcināt”.

{source}

{/source}

Kā informēja pasākuma organizētāji, ja, pārkāpjot samērīguma un labas pārvaldības pamatprincipus, tiek noteikta neproporcionāli augsta transporta nodeva motociklam, tad iekasētajam maksājumam ar mērķdotācijas palīdzību jānokļūst ceļa seguma saglabāšanai un izveidei.

Otra motociklistu prasība skar degvielas akcīzi. Degvielas akcīzes iekasēto naudu esot jānovirza ne mazāk kā 75% apmērā ceļa infrastruktūras izveidei un uzturēšanai, kā tas ir pārējās Baltijas valstīs. Turklāt esot jāiezīmē un jāsaglabā ilgtermiņa finansējums ceļu struktūras izbūvei un uzturēšanai ar pārskatāmu plānu periodam no 2014.gada līdz 2024.gadam.

Tāpat motociklisti pieprasa iekļaut transporta nodevas maksājumu degvielas cenā.

{gallery id=”2203″}

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+