Foto – AFP/LETA

Francijā atbalsta stingrāku imigrācijas politiku 0

Francijas parlamenta apakšpalāta Nacionālā asambleja svētdienas vakarā atbalstīja pretrunīgi vērtēto likumprojektu, kas paredz padarīt stingrāku imigrācijas politiku un raisījis nepieredzētu šķelšanos valsts prezidenta Emanuela Makrona dibinātajā partijā “Republique En Marche” (“Uz priekšu, Republika!” – REM).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Pēc 61 stundu ilgām debatēm par likumprojektu balsoja 228 deputāti, 139 balsoja pret, bet 24 atturējās. Likumprojekts tika pieņemts lielākoties ar Nacionālajā asamblejā vairākumā esošās REM deputātu balsīm.

Tomēr viens REM deputāts pēc balsošanas “pret” paziņoja, ka izstāsies no prezidenta dibinātās partijas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pret likumprojektu iestājās plaša spektra opozīcija gan labējā, gan kreisajā flangā.

Nacionālajai asamblejai par likumprojektu balsot bija paredzēts jau piektdien, tomēr debates ievilkās, deputātiem iesniedzot vairāk nekā 1000 labojumus. Vairāk nekā 200 labojumus iesniedza REM deputāti, kuri atklāti apšaubīja plānus no 45 dienām līdz 90 dienām pagarināt apcietināšanas laiku deportācijai paredzētajiem imigrantiem.

Valdība likumprojektu ir aizstāvējusi kā līdzsvarotu, lai arī labējie uzskata, ka tas varēja būt bargāks, bet kreisie to uzskata par pārāk represīvu.

Francijas iekšlietu ministrs Žerārs Kolons norādījis, ka likumprojekts vērsts uz “labāk kontrolētu” imigrāciju, no 12 līdz sešiem mēnešiem samazinot gaidīšanas laiku uz patvēruma lūguma izskatīšanu, kā arī atvieglojot “ekonomisko migrantu” deportēšanu.

Uzņemtajiem bēgļiem tiktu sniegta lielāka palīdzība integrācijas procesā, tostarp atvieglota piekļuve darba tirgum un franču valodas apguvei.

Daudzi kreisā spārna deputāti kritizēja plānus pirms deportācijas turēt imigrantus apcietinājumā 90 dienas.

Likumprojektā no 120 līdz 90 dienām samazināts laiks patvēruma lūgšanai, bet apelācijai nesekmīga lūguma gadījumā tiktu paredzētas divas nedēļas.

Francijā pērn patvērumu lūdza rekordliels skaits cilvēku – 100 000.

Likumprojekts tagad tiks apspriests augšpalātā Senātā, kur vairākums ir centriski labējai opozīcijai.