Pasaulē
Eiropa

Francija neredz nekādu pamatojumu šobrīd pagarināt breksita termiņu0


 Žans Īvs Ledriāns
Žans Īvs Ledriāns
Foto AFP/LETA

Francijas ārlietu ministrs Žans Īvs Ledriāns otrdien paudis viedokli, ka neredz nekādu pamatojumu šobrīd pagarināt breksita termiņu.

Pašreiz paredzēts, ka Lielbritānijai jāizstājas no Eiropas Savienības (ES) 31.oktobrī.

“Mēs esam trīs gadus gaidījuši šo lēmumu. Ir svarīgi, lai tas tiek paziņots šodien, jo citādi nebūs citas iespējas kā “bez vienošanās”, kas nav risinājums, kuram mēs dodam priekšroku,” deputātiem Francijas parlamentā sacīja Ledriāns.

“Galvenais jautājums britiem ir, lai viņi mums šodien pēc iespējas ātrāk pasaka, vai tas ir jā vai nē,” uzsvēra Ledriāns.

Kā ziņots, Lielbritānijas parlaments sestdien nobalsoja par priekšlikumu, saskaņā ar kuru parlaments nevar apstiprināt premjerministra Borisa Džonsona panākto breksita vienošanos, kamēr parlamentā nav pieņemts vienošanās izpildes likums.

Tā kā līdz ar to netika apstiprināta breksita vienošanās, automātiski iedarbojās likums bezvienošanās breksita novēršanai, saskaņā ar kuru premjeram sestdienas vakarā nācās lūgt ES pagarināt breksita termiņu līdz 31.janvārim.

Saistītie raksti
Šovakar Lielbritānijas parlamentā paredzēti divi būtiski balsojumi, un Džonsons brīdinājis, ka sakāves gadījumā viņš izsludinās ārkārtas parlamenta vēlēšanas.

Tusks šodien sacīja, ka pārējo 27 ES valstu līderi apsver Džonsona lūgumu pagarināt breksita termiņu, bet skaidrs, ka šo konsultāciju rezultātu ļoti ietekmē Lielbritānijas parlamenta lēmumi.

“Mums būtu jābūt gataviem jebkuram scenārijam,” Eiropas Parlamentā sacīja Tusks.

LA.lv