×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
13. jūnijs, 2013
Drukāt

Francija: Sīrijas armija ir jāaptur

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Francija mudina starptautisko sabiedrību apturēt Sīrijas karaspēka tālāku virzīšanos uz stratēģiski svarīgo valsts ziemeļdaļas pilsētu Alepo, kuras vairākus rajonus kontrolē nemiernieki.

 

Pēc citas stratēģiski svarīgas pilsētas – Kusairas – atkarošanas Libānas pierobežā Sīrijas karaspēks tagad uzmanību koncentrējis uz Alepo un turpina gūt panākumus kaujās pret bruņoto opozīciju. “Mums ir jāaptur šī virzīšanās uz Alepo. Tas ir [Libānas šiītu kustības] “Hezbollah” un irāņu nākamais mērķis,” paziņojis Francijas ārlietu ministrs Lorāns Fabiuss. “Mums ir jāatjauno līdzsvars, jo pēdējo dažu nedēļu laikā [Sīrijas prezidenta] Bašara Asada karaspēks un īpaši “Hezbollah” un irāņi ar Krievijas ieročiem ir guvuši nozīmīgus panākumus.” Francijas Ārlietu ministrija brīdina, ka Sīrijas konflikts patlaban atrodas “pagrieziena punktā”.

Eiropas Savienība, pakļaujoties Londonas un Parīzes spiedienam, maijā nepagarināja aizliegumu pārdot bruņojumu Sīrijas režīmam, un atsevišķas dalībvalstis no 1. augusta drīkstēs piegādāt ieročus nemierniekiem.

Fabiuss sacīja, ka Francija vēl nav izlēmusi, ko tā darīs pēc 1. augusta. Damaska rietumvalstu apsūdzības un pieņēmumus, ka valdības karaspēks būtu izmantojis ķīmiskos ieročus, kategoriski noraida, un ķīmisko ieroču lietošanā, arī martā Alepo apkaimē, apsūdz opozīciju. Sīrijas konflikts ilgst jau vairāk nekā divus gadus, un tajā dzīvību zaudējuši jau apmēram 94 000 cilvēku. Tiek ziņots par cilvēktiesību pārkāpumiem, ko pastrādājuši kā režīma spēki, tā nemiernieki, kā arī pastāv nopietns pamats domāt, ka kaujās vairākkārt izmantoti ķīmiskie ieroči.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+