×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
3. oktobris, 2014
Drukāt

Francija tomēr varētu piegādāt Krievijai karakuģi “Mistral” (9)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Francijas aizsardzības ministrs Žans Īvs Ledriāns (attēlā) paziņojis, ka Francija tomēr varētu piegādāt Krievijai helikopteru bāzes kuģus “Mistral” oktobra beigās vai novembra sākumā, kā tika plānots iepriekš. Taču tikai ar tādu nosacījumu, ja Ukrainas austrumu apgabalos tiek izbeigta karadarbība.

“Lēmums tiks pieņemts piegādes brīdī. Tam vajadzētu būt oktobra beigās vai novembra sākumā,” atklāja Ledriāns. Ar šādu paziņojumu Francijas aizsardzības ministrs klajā nāca pēc sarunām ar savu ASV kolēģi Čaku Heigelu Vašingtonā. Ledriāns skaidroja, ka par kara kuģu piegādēm Krievijai Francijas prezidents Fransuā Olands lems, vērtējot divus faktorus. “Pirmkārt, Ukrainas austrumos ir jāpārtrauc apšaudes. Otrkārt, ir jāsāk nopietns politiskais process,” norādīja Francijas aizsardzības ministrs.

Nedēļas vidū Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova vietnieks Aleksejs Meškovs sarunā ar ziņu aģentūru “RIA Novosti” izteica prognozi, ka Francija piegādās “Mistral” klases kara kuģus Krievijai, kā iepriekš plānots.

Septembra sākumā Francija paziņoja, ka tā aptur kara kuģa “Mistral” piegādi Krievijai, pamatojot, ka šobrīd desantkuģa piegādei nav piemērotu apstākļu. Pagājušajā mēnesī Francijas prezidenta kancelejas izplatītajā paziņojumā bija norādīts, ka “Krievijas nesenā rīcība Austrumukrainā ir pretrunā Eiropas drošības pamatiem”.

Francija un Krievija pretrunīgi vērtēto līgumu par helikopteru bāzes kuģu “Mistral” piegādi noslēdza 2011. gadā. Līgums paredz, ka Krievijas ieroču eksportētājs “Rosobornexport” maksā Francijas kuģubūves uzņēmumam “DCNS” 1,2 miljardus eiro par diviem kara kuģiem, no kuriem pirmais, kam dots nosaukums “Vladivostok”, ir jāpiegādā līdz šā gada beigām, bet otrais – “Sevastopol” – 2015. gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Pārdot tādus kaujas kuģus kā Mistral Krievijai – nodevība pret cilvēci!!! KĀPĒC TIEK APMĀCĪTI KRIEVU JŪRNIEKI??? Francija galīgi APTRAKUSI!!! VAIRS NAV KO TEIKT!!? 100% Francija NEDOMĀ PAR EIROPAS, SAVU UN PASAULES NĀKOTNI!!! NONSENSS!

  2. Krievija jautā Rietumiem: ” Par cik miljardiem jūs pārdodat NATO 5.pantu ?”

  3. Kuģu nosaukumi arī par kaut ko liecina.

  4. Franču alkatīgie rūpnieki ir absolūti bez morāles un kauna jūtām ! Un arī loģiskā domāšana stipri klibo Štrunts par tūkstošu cilvēku dzīvībām , ka tik piķi var nokāst .

  5. Ja skaitam kopā tad jau Baltkrievijai būtu jābūt NATO un ES un nevis Francijai …

  6. tad jau pie Balijas drīz sagaidīsim ar sarkanām ņeļkēm.

  7. ja ES nevar piespiest nepardot krievijai sos kugus,tad savienibai nav nekadas nozimes Eiropa!Latvijai ari ir jaatcel tai neizdevigas sankcijas kuru del cies musu tautsaimnieciba!ir tacu liela atskiriba pardot kara tehniku un partiku!acim redzot vecie eiropas birgeli grib norakstit Baltiju,lai pasiem neaizsalsu pakalas bez krievijas gazes!luk no ka Eiropai vajadzeja atteikties!

  8. Franciju jau arī no 20.gadsaimta vēstures var vērtēt tikai kā politisku starptautisku lupatu, atkarīgu tikai no pie varas nonākušu vīreļu bezprincipiālas lētas peļņas alkatības. Pirms 2. pasaules kara Francija arī bija viena no tām, kuras valdība tikai mīkstmiesīgi blenza uz hitlerisma un fašisma attīstību turpat netālajā Vācijā, un rezultātā 1940. gadā pašas Francijas lielceļu grāvji tika piegāzti pilni ar apšautu bēgošo franču karavīru un zirgu līķiem un salauztu kara tehniku, jo Vācijai izdevās plānots zibenskarš. Tirgojot tagad Krievijai tādas agresijas platformas kā desanta kuģis mistral, paši franči jebkurā nākotnes mirklī var rēķināties ar to pašu mistralu, bet jau pilnu ar krievu karaspēku un helikopteriem, šantažējot pašu Franciju pie pašas ostām vispirms Vidusjūrā, tad citur. Visi tie viņu Sarkozī un citi tirgonīši melni un maziņi varēs lūgt žēlastību un kapitulēt, bet šoreiz nevis Vācijai kā 1940., bet tagad – arī Krievijai. Kauns tik stulbai tautai un valstij.

Draugiem Facebook Twitter Google+