×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
13. oktobris, 2013
Drukāt

Francisks sāk karu pret korumpantiem

francisks

Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks pastiprinājis cīņu pret Vatikānā izplatīto korupciju, un uz speciālu audienci izsaucis savulaik uz Vatikāna vēstniecību ASV nosūtīto Karlo Mariju Vigano, kurš, kā norāda Vatikāna avoti, jau Benedikta XIV pontifikāta laikā gribējis izvērst cīņu pret korumpantiem Svētajā Krēslā.

Tieši Vigano sūtītās vēstules Benediktam XIV bija vienas no Vatikāna pretlikumīgo darbību atmaskojošākajām tā dēvētajā “Vatikleaks” skandālā. Tās pierāda, ka Vigano uz darbu Savienotajās Valstīs tika nosūtīts pēc tam, kad mēģinājis atklāt korupcijas sērgu Vatikānā. Pirms tam viņš ieņēma otru augstāko amatu Kūrijā – iestādē, kas atbildīga par Vatikāna administrāciju. Viņa sūtītajās vēstulēs Benediktam XIV, kuras Itālijas medijiem nopludināja bijušā pāvēsta sulainis Paulo Gabriele, Vigano teju lūdzas, lai viņš netiku nosūtīts uz ASV un varētu turpināt darbu pie korumpantu apkarošanas, kuru darbības Vatikānam radījušas vairāku miljonu eiro lielus zaudējumus.

Britu laikraksts “The Independent” atzīmē, ka Svētais Krēsls pagaidām atteicies komentēt Franciska un Vigano tikšanos un viņu sarunu saturu. Taču kāds pāvestam tuvu stāvošs cilvēks Itālijas ziņu aģentūrai “Ansa” pastāstīja, ka “šī tikšanās iezīmēja sākumu korupcijas izskaušanai, tostarp dažādu skandālu apvītajā Vatikāna bankā”.

Londonā reizi nedēļā iznākošā katoļu izdevuma “The Tablet” korespondents Vatikānā Roberts Mikens atzīmē, ka Vigano izsaukšana uz Vatikānu apliecina Franciska nopietnos nodomus korupcijas apkarošanā. “Šis ir vīrs, kurš dzīvo ļoti vienkārši. Mēs jau zinām viņa domas par bankām un baņķieriem,” rakstīja Mikens. Raksturojot Franciska darbības, viņš norāda uz pāvesta runu maijā, kurā Francisks sacīja, ka “baznīcai jādodas uz priekšu ar nabaga, nevis investora vai uzņēmēja sirdi”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+