×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. septembris, 2014
Drukāt

Futbola fani vēršas pret Putinu
 (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Spēles moments pārbaudes spēlē futbolā, kurā tiekas Latvijas un Armēnijas izlases "Skonto" stadionā.

Latvijas un Armēnijas futbola izlašu spēlē “Skonto” stadionā Rīgā mūsu komandas fani aktīvi dziedāja dziesmu pret Putinu, vēršoties pret Krievijas agresiju Ukrainā. Taču no sportistu pārstāvjiem šī fanu rīcība saņēmusi nosodījumu.

Uz viena viļņa


“Mēs vēlējāmies paust atbalstu Ukrainai un arī paskatīties, kāda reakcija būs mūsu sektorā – cik daudz ir patriotiski noskaņotu cilvēku un cik daudz tā saucamie vatņiki jeb daļa, kas atbalsta Vladimiru Putinu,” “LA” skaidroja fanu kustības “Ultras Latvija” pārstāvis Edvards Bērziņš-Lācis.

Meldiņš “Putin huilo” radās Ukrainas futbola ultru vidū šopavasar pēc tam, kad Krievija anektēja Krimu. Ideja to izmantot Latvijas un Armēnijas spēlē radusies spontāni, un tā ik pēc brītiņa skandēta visu 90 minūšu garumā, jo “cilvēkiem patika un viņi bija uz viena viļņa”. “Skonto” stadiona H sektorā tradicionāli Latvijas izlases spēlēm līdzi jūt visaktīvākie fani, kurus dēvē par ultrām. Šo spēli klātienē vēroja vairāk nekā simt ultru, un, Bērziņa-Lāča vērtējumā, tautību sadalījums ir aptuveni 80 procenti latvieši, bet 20 procenti krievvalodīgie. “Bijām pārsteigti, ka tik daudz cilvēku atbalstīja un dziedāja līdzi,” Edvards norāda, ka fanu sektors bijis vienots. “Ir tādi krievi, kas tiešām atbalsta ukraiņus, un ir arī neit­rālie – viņi idejiski varbūt neatbalsta dziesmas pausto ideju, taču tusē ar mums un padzied. Viņi katrā ziņā ir pret karu.”

Pēc spēles septiņi līdzjutēji esot gribējuši piekaut galveno fanu “diriģentu”, tomēr, tā kā viņi personiski zina Bērziņu-Lāci, jo agrāk kopā bijuši “Skonto” fanu klubā, tad incidents nav izcēlies: “Mēs viņiem skaidrojām, ka esam nevis pret krieviem, bet gan pret Putinu, taču tur neko nevar ieskaidrot – viņi palika pie saviem uzskatiem, mēs – pie savējiem.” Viņš piebilda, ka visi Ukrainas futbola ultras neatkarīgi no tautības ir patriotiski cilvēki, kuriem nepatīk Putina agresīvā politika.

Futbola sabiedrības 
nosodījums


Taču šķiet, ka fani ar savu ideju ir palikuši vieni un no pārējās futbola sabiedrības saņem tikai nosodījumu. Latvijas izlases vārtsargs Aleksandrs Koļinko pirmajā puslaikā darbojās tieši aiz mūsu fanu aktīvākā sektora un gribot negribot labi dzirdēja tribīnēs notiekošo. “Man nepatika atbalsts. Nesapratu fanus. Kāds sakars ar Putinu, ja tiekas Latvijas un Armēnijas izlase? Ja jums ir kaut kādi politiskie uzskati, ejiet uz Krievijas vēstniecību un tur varat izteikties. Kā tas attiecas uz futbolu, ja godīgi, nesapratu. Tas man nepatika,” sacīja 39 gadus vecais Koļinko, kurš vairākkārt glāba komandu no vārtu zaudējuma, kļūstot par vienu no spēles varoņiem, Latvijas izlase pārbaudes spēlē uzvarēja ar 2:0.

Arī Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis nosodīja Latvijas fanu rīcību: “Tā ir līdzjutēju neaudzinātība. Aiz mūsu vārtiem nevis atbalsta komandu, bet lieto šādus rupjus vārdus, kurus man nemaz negribas atkārtot. Man ir grūti viņus izprast. Ja šādi solidarizējas ar ukraiņiem, tad tas ir maldīgi.”

Mežeckis izteica cerību, ka izdosies atrast ar līdzjutējiem kopīgu valodu un Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklā, kuru Latvija sāks otrdien izbraukumā pret Kazahstānas valstsvienību, atbalsts būs vērsts pozitīvā gultnē. Edvards Bērziņš-Lācis norādīja, ka “Ultras Latvija” izskaidros savu rīcību mūsu futbolistiem, bet nākamajās mājas spēlēs, visticamākais, vēršanās pret Putinu nenotiks vai arī nebūs tik aktīva.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. eezellu bars

 2. … Bet cik gadus latviesiem nebija japacies krievvalodigo fanu parastas rupjibas ka no savas valsts vienibas individiem ta vinu lidzigiem faniem … it seviski spelejot pret musu okupantu un kolonistu komandam … reiz ASV dzimis latvju jaunietis pat atstaja so komandu, jo nevareja paciest ko lidzigu … !???

  … Astras vardi piepildas: ‘ Es ticu ka sis laiks izgaisis ka launs murgs …’ !!!!!!!!!

  … Latvijas futbola federacis Mezickim: ‘ Vergtura drebes ir nomest vigli, bet ne to dveseli izmainit …’

 3. lff kartejo reizi paradija sevi ka bezmugurkaula sliekas.
  Edward – respect

 4. Redz viņam kauns bija un kur nu vēl to atkārtot – bet kad pats spēles laikā sāk mātes vārdiem runāt tad tas ir pašsaprotami? Mežeckis pēc šādiem tekstiem kopā ar Kolinko ir pelnījis aizbraukt uz Krieviju pamācīties, lai pēc tam Sibīrijā jūtas ērtāk! Mēs esam Latvieši un mums ir mugurkauls! Te nav Putina pasaule!!!!

 5. Ed viss paeizi teica.Ultra style.Slava Ukraine

 6. To, ka konkrētais cilvēks ir slims ir jāsaka visur un visiem, jādrukā krekliņi, jāziņo medijos un arī jādzied dziesmas.
  Tas ir jāsaprot agan ārpasaulē, gan arī iekšienē, lai visādi Ludzas pacsani neiedomājas, ka varēs spēlēt līdzīgu scenāriju kā Ukrainā.
  Ja kāds savukārt uzskata, ka karši ir laba lieta un drīkst nogalināt cilvēkus, atņemt valstīm to teritorijas, tad, protams viņš neko nesapratīs no šādas rīcības.

 7. nākmajās spēlēs būs dziesmas par Mežecki, Žuku un Gunču

 8. Visi cilvēki jau sen zin ka sports ir cieši saistīts ar politiku! PUTIN HUJLO ir vērsts pret pašu putinu nevis Krieviju! Krievijai kā valstij nav ne vainas, bet ar putinu prieksh galā – pat pazīstamie Maskavā ir pret Vovu!!! Mežecka kungs būtu klusejis par to ko drīkst un nedrīkst! Lielāku kaunu Latvijas futbola neesmu piedzīvojis!!! Ultras Latvia ir brivdomataju grupa, kas nav ietekmejama ne pa labi ne pa kreisi nepaklausies spiedienam un spēles laikā izmantosim savas tiesības BRĪVI IZTEIKT SAVU!!!! Viedokli!!!

 9. Lielais futbols, protams, ir lielā politika, vienmēr tā ir bijis. Tomēr, godīgi sakot, sitaadi izgājieni ir lēti un provokatoriski. Varēja izkārt baneri – “mees pret karu Ukrainā” vai tamlīdzīgi, ja jau spēles laikā baigi vajag protestēt, bet dziedāt lētus, parupjus meldiņus, domāju, ka tas ir visai aprobežoti. Tāds Koļinko ir vairāk izdarījis LV labā nekā visi ultra kopā ņemot. Pret Armēniju spēlē nosargāja Latvijas cietoksni un domāju, ka X stundā būtu arī Latvijas Republikas cietokšņa aizstāvju pusē.

 10. Mežeckis savu karjeru redz atkarībā no Krievijas,bet negrib zināt vai nezin, ka Krimā ne tatārs, ne ukrainis vairs nav cilvēks. Krievi likvidē arī savus pakalpiņus. Bastards.

 11. “7:1” – tas utainajiem ir par maz. 10:1 – tad viņi varbūt uzdrošinātos arī kauties…..

 12. Slepkavot, pēc Mežecka domām, ir labi, bet nosodīt šos nolādētos hujilas ir slikti. Nāvi krievu salašņu bandām !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+