Mobilā versija
+4.2°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
8. marts, 2015
Drukāt

Gada laikā sieviešu autovadītāju skaits pieaudzis par 3651 (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Gada laikā – no 2014.gada 1.marta līdz 2015.gada 1.martam – sieviešu autovadītāju skaits pieaudzis par 3651, pārsniedzot 347 000 atzīmi jeb 41% no kopējā šoferu skaita, liecina Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) apkopotā informācija.

Pērn dāmu-autovadītāju īpatsvars bija 40%, bet vēl pirms desmit gadiem – 2004.gadā – vien 32%. Tas nozīmējot, ka ar katru gadu sievietes nostiprina savas pozīcijas ceļu satiksmē.

Lai arī sieviešu autovadītāju īpatsvars tuvojas teju pusei no visu šoferu skaita, 2014.gadā sievietes bija iesaistītas tikai 24,5% jeb vienā ceturtajā daļā no kopējā satiksmes negadījumu skaita. Tas nozīmējot, ka viņas ir uzmanīgākas un atbildīgākas ceļu satiksmes dalībnieces, ko arī apliecinot starptautiskie satiksmes drošības pētījumi, skaidro direkcijā.

Salīdzinot datus pa ceļu satiksmes negadījumos iesaistīto dalībnieku kategorijām (transportlīdzekļa vadītājs, gājējs, velosipēdists, mopēdists, kvadriciklists), 2014.gadā visliekākais sieviešu īpatsvars bija kategorijā “kvadriciklists” – 50% jeb 12 dāmas no visiem negadījumos iesaistītajiem kvadriciklistiem. Tas arīdzan nozīmējot, ka sievietes arvien vairāk uzdrīkstas, kā arī izvēlas eksotiskākus transportlīdzekļus. Savukārt sieviešu bija 6% jeb sešas no kopējā satiksmes negadījumos iesaistīto mopēdistu skaita.

Biežākie sieviešu pārkāpumi ceļu satiksmē 2014.gadā saistīti ar ātrumu – vairāk nekā 3500 sieviešu pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu apdzīvotās vietās vai dzīvojamās zonās. Otrs biežākais pārkāpums – rīkojuma ceļa zīmju neievērošana, piemēram, braukt pa labi, braukt pa kreisi vai braukt pa loku – 2014.gadā šādu pārkāpumu skaits bijis teju 1670. Trešais biežākais pārkāpums – braukšana bez OCTA polises. Šādi pārkāpumi 2014.gadā bija nedaudz vairāk kā 1600. Savukārt nākamie biežākie sieviešu pārkāpumi – braukšana pie sarkanās gaismas jeb luksofora aizliedzošā signāla neievērošana – 1390 gadījumi, kā arī braukšana bez tehniskās apskates – 1386 gadījumi. Atšķirībā no vīriešiem ļoti minimāls ir to sieviešu skaits, kuras sodītas par transportlīdzekļa vadīšanu apreibinošo vielu ietekmē.

2014.gadā visvairāk sieviešu – teju 10 000 – saņēmušas pa vienam pārkāpumu uzskaites punktam, divus punktus – 6637, četrus punktus – 2836, trīs punktus – 1285. Savukārt maksimumu jeb 16 pārkāpumu uzskaites punktus 2014.gadā “nopelnījušas” 12 sievietes, salīdzinājumam – 16 punktus “nopelnījušo” vīriešu skaits pārsniedz 200.

Pēdējos gadus nemainīgs ir saglabājies populārāko autovadītāju vārdu trijnieks: Jeļenas, Tatjanas un Ineses. Vēl pirmajā desmitniekā ir Olgas, Ingas, Svetlanas, Kristīnes, Irinas un Daces.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu ir ziepes!Ja sievietes dominē valsts pārvaldīšanā,zinātnē (radio ziņa),daudzos nevajadzīgos amatos(atveriet ministru mājas lapas!),uz ceļiem pie stūres, bet demogrāfijā esam pēdējie,parlamentārietis noliek mandātu,lai “zīdītu” bērnus,tad kā valsts esam bezdibeņa malā.

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+