×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
19. aprīlis, 2014
Drukāt

Gaidāma augsta bērzu putekšņu koncentrācija gaisā (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Plaukstoša bērza skaras.

Latvijā sākusies bērzu ziedēšana. Sausā, siltā un saulainā laika ietekmē bērzu ziedputekšņu koncentrācija gaisā visā valsts teritorijā tuvākajās dienās būs vidēja līdz ļoti augsta, prognozē Alerģisko slimību izmeklēšanas un ārstēšanas centra aerobioloģiskais dienests.

Gaisā konstatēta arī vidēja līdz augsta vītola putekšņu un zema līdz vidēja gobas un papeles putekšņu koncentrācija.

Bērzu ziedputekšņi ir vieni no izplatītākajiem alerģiju izraisītājiem Latvijā.

Laikā, kad zied augs, kas izraisa alerģiskas reakcijas, vēlams izvairīties no fiziskām aktivitātēm brīvā dabā, kas veicina spēcīgu ieelpu, lai nepieļautu pastiprinātu ziedputekšņu nonākšanu elpceļos. Jālieto alergologa vai ģimenes ārsta ieteiktie medikamenti – deguna pilieni, ziedes vai tabletes, kas neļauj slimībai progresēt.

Ziedputekšņu izraisītas alerģijas pirmās pazīmes parasti ir acu asarošana, šķaudīšana, niezēšana, apsārtums, deguna tecēšana un aizlikts deguns. Ir iespējami arī astmai raksturīgi simptomi – klepus, grūtības elpot, svilpšana krūtīs un smaguma sajūta. Pilsētās dzīvojošie daudz asāk izjūt alerģijas izpausmes, jo dūmu un izplūdes gāžu dēļ ziedputekšņi kļūst īpaši agresīvi. Katrs trešais pilsētnieks cieš no polinozes jeb alerģijas, kuras izraisītājs ir augu ziedputekšņi.

Ziedputekšņu izraisītās iesnas nedrīkst atstāt bez ievērības, jo statistika liecina, ka 40 procentiem pacientu ar alerģisko rinītu pakāpeniski attīstās bronhiālā astma.

Alerģiju izraisa galvenokārt tie ziedputekšņi, ko pārnēsā vējš, un visvairāk putekšņu ir sausā laikā.

Sinoptiķi prognozē, ka silto un sauso laiku nākamnedēļ nomainīs vēsāks un vēl sausāks laiks, līdz ar to gaisā gaidāma ļoti augsta ziedputekšņu, kā arī citu putekļu koncentrācija.

Sausajā laikā pastiprināti jālieto šķidrums, vēlams dzert ūdeni vai minerālūdeni.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Raksta tapšanā vismaz varēja kādu mediķi pasaukt:
    1. Minētie medikamenti tikai simptomus slāpē, neko neārstē
    2. Spēcīgā ieelpa nemaina ziedputekšņu daudzumu gaisā, tie ir pārāk viegli, lai tādā veidā nenokļūtu visās plaušās, tas pats iemesls ir vienādam alerģijas stiprumam gan ārā gan telpās, tad mums ēkām jābūt kā apdzīvotam satelītam
    3. Izplūdes gāzu dēļ ziedputekšņi kļūst agresīvi? Padomājiet paši ko apgalvojat. Imūnsistēma tiek bojāta, un uz ziedputekšņiem reaģē vairāk, tas būtu ticamāks skaidrojums.
    4. Kad beidzot būs mājaslapa ar ziedputekšņu daudzuma rādījumiem kā attīstītajās valstīs? Katru dienu zvanīt uz kaut kādu numuru ir ļoti neefektīvs risinājums. Nesapņoju par kartēm un līknēm, kaut ar vārdiem: datums un daudz, ļoti daudz, utt.

Draugiem Facebook Twitter Google+