×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
7. janvāris, 2014
Drukāt

Gaidāma pirmizrāde filmai par Vestardu Šimku

Foto: LETAFoto: LETA

Pianists Vestards Šimkus piedalās preses konferencē, kurā informē par Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra februārī gaidāmajiem koncertiem ar diriģenta Karela Marka Šišona piedalīšanos.

11. janvārī Cēsu Jaunās Pils semināru zālē notiks dokumentālā kino režisores Rūtas Celmas filmas “Brāmss un kazas piens” pirmizrāde Cēsīs, liecina informācija portālā cesis.lv. Filma veltīta talantīgajam latviešu pianistam Vestardam Šimkum.

Rūta Celma darbu pie filmas sākusi 2009. gada pavasarī, kad Vestards Šimkus ar uzvaru atgriezās no Marijas Kanalsas pianistu konkursa Barselonā. “Nu kā es varētu neveidot filmu par tik fantastisku cilvēku un mūziķi,” viņa atbild uz jautājumu, kādēļ par filmas varoni izvēlējusies tieši Šimku. Tolaik Vestardam tikko bija pavēries ceļš uz pasaules skatuvēm, savukārt Rūtai Celmai vēl nebija savas studijas, tādēļ viņa pieaicinājusi palīgā producenti un ķērusies pie darba. Viņa sekojusi pa pēdām Vestardam uz svarīgiem koncertiem, kuri notikuši Bilbao, Berlīnē, Barselonā un Londonā, izlaidusi koncertu tikai Šanhajā.

“Ir tik daudz epizožu, par kurām vēlos pastāstīt! Par Vestarda mīlestību pret māsiņu Aurēliju… Par to, cik svarīgs viņam ir mežs – gluži tāpat, kā man, jo, būdama mežsarga meita, esmu augusi mežā. Tādēļ viņa izjūtas gluži labi saprotu,” stāsta režisore, pieminot vēl dažas filmēšanas vietas, piemēram, brīnišķīgo viduslaiku pili netālu no Barselonas, kurā Vestards uzstājies jau otro reizi. “Tur mums gadījās piedzīvot patiesu vētru, pamatīgu lietusgāzi un vēja nolauztas palmas… Pēc tam operatoram, nesot kameru, līdz ceļiem bija jābrien pa ūdeni, un es vēl viņam liku fotografēt – dažas no šīm bildēm būs redzamas filmā.”

Filmā būs dzirdami latviešu komponistu Pētera Vaska un Andra Dzenīša skaņdarbi Vestarda Šimkus izpildījumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+