×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. marts, 2015
Drukāt

Gaismas pilī gaidāma tikšanās ar Pēteri Vasku

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Svētdien, 22. martā, plkst. 14 uz tikšanos Latvijas Nacionālās Bibliotēkas korē (11.stāvā) aicinās komponists Pēteris Vasks, mudinot ieklausīties ne tikai savā, bet arī Artūra Grīnupa mūzikā un stāstos ap to, portālam LA.lv pastāstīja Latvijas Mūzikas informācijas centra vadītāja Ināra Jakubone.

Grīnups (1931-1989) bija kolorīta, pretrunīga personība, joprojām leģendāra to Latvijas mūziķu vidū, kas viņu pazina. Ne tikai komponists, bet arī kontrabasists un, kā atzīst daudzi – “dzimis” filozofs… “Viņa domas un mūzika ir iekšēja patiesīguma un garīguma pilna” – teic komponists Pēteris Plakidis. Un Pēteris Vasks tieši Grīnupa mūziku vēlas dzirdēt atskaņotu līdzās savējai pirmajā “Runā ar komponistu…” tikšanās reizē. Tostarp – arī 1975. gadā tapušo Trio, kuru Grīnups radīja, vēlēdamies kompensēt pianistam Valdim Jancim nodarīto skādi – ar cigareti galdautā izdedzinātu caurumu. Šīs neuzmanības iemesls kādā viesošanās reizē bija pārlieku aizrautīga Šostakoviča mūzikas klausīšanās…

Koncertciklu “Runā ar komponistu…”ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un LNB atbalstu rīko Latvijas Mūzikas informācijas centrs. Svētdienīgās sarunas gan vārdos, gan mūzikā risinās komponists Pēteris Vasks, pianiste Agnese Egliņa, klarnetists Egīls Šēfers, kontrabasists Matīss Eisaks, kā arī trio “Opera” – vijolniece Svetlana Okuņa, čelliste Inga Sunepa un pianists Juris Žvikovs. Tiks ieskandināts arī LNB jaunais YAMAHA kabineta flīģelis.

Tiešraidē sarunu ar Pēteri Vasku varēs vērot Latvijas Mūzikas informācijas centra, Latvijas Nacionālās bibliotēkas un portāla “Mūzika Latvijā” interneta vietnēs – lmic.lv, lnb.lv, mucic.lv/lv.

Cikla “Runā ar komponistu…” ietvaros šopavasar LNB korē vēl ieskanēsies gan Imanta Zemzara un Emiļa Melngaiļa mūzika (12. aprīlī), gan Maijas Einfeldes un Jāņa Ivanova mūzika (10. maijā).

Bezmaksas ielūgumus uz 22. marta pasākumu var saņemt vai nu LNB reģistratūrā, vai Latvijas Mūzikas informācijas centrā (iepriekš sazinoties pa tālruni 26387332).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+