×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2014
Drukāt

Gaismas pilij jau 15 no 17 nepieciešamajiem iestāžu atzinumiem

Foto: LetaFoto: Leta

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunā ēka jeb “Gaismas pils” nodošanai ekspluatācijā ir saņemti 15 no 17 nepieciešamajiem atzinumiem, atsaucoties uz LNT raidījumu “900 sekundes”, ziņo aģentūra LETA.
Kultūras ministre Dace Melbārde atgādinājusi, ka bibliotēkas atklāšana plānota tikai 29. augustā, beta patlaban notiek tās iekārtošana ar mēbelēm un intensīva ēkas ugunsdrošības pārbaude.
Melbārde uzsvēra, ka “Gaismas pils” pabeigšana notiek saskaņā ar laika grafiku un Kultūras ministrijas interesēs neesot sasteigt šo procesu. Ja arī esot vērojamas aizķeršanās, tās termiņu ziņā esot nelielas.
Kā norādīja kultūras ministre, būvniecības darbi ir pabeigti, tomēr, ņemot vērā, ka ēka vēl nav nodota ekspluatācijā, patlaban to vēl nevar izmantot kā bibliotēku ar pilnām funkcijām.
Ministre arī atgādināja, ka jau šonedēļ grāmatu ķēdē uz jauno ēku simboliski uz tautas grāmatu plauktu tiks pārnestas pirmās grāmatas.
Kā ziņots, rīt, 18. janvārī, ar LNB jaunās ēkas saimnieka direktora Andra Vilka, arhitekta Gunāra Birkerta, valsts amatpersonu un ārvalstu viesu piedalīšanos īpašā ceremonijā tiks atzīmēta pirmās grāmatas ienākšana bibliotēkā. To palīdzēs īstenot nodibinājuma “Rīga 2014” un LNB organizētā akcija “Gaismas ceļš – grāmatu draugu ķēde”, atklājot Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu Rīgā. Aprīlī lasītājiem durvis vērs pirmās lasītavas, kas tiks atvērtas pakāpeniski – stāvu pa stāvam, procesu noslēdzot augusta pēdējā nedēļā.
29. augustā – savā 95. dzimšanas dienā – LNB plāno jaunās ēkas oficiālo atklāšanu. Līdz atklāšanai uz jauno ēku būs pārvietoti vairāk nekā četri miljoni speciāli apstrādātu un sagatavotu krājuma vienību. Visu nākamo gadu bibliotēkā jau ieplānoti daudzi Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumi, izstādes, konferences, diskusijas, koncerti un citas publiskas norises.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+