×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
26. augusts, 2014
Drukāt

Gaismas pils beidzot atklāta!

Foto: LETAFoto: LETA

Jau visu vasaru Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunā ēka tiek apdzīvota, izstāde nomaina izstādi, izskanējuši jau vairāki koncerti, arī Ziedoņa balvas pasniegšana viņa vārdā nosauktajā koncertzālē.

Ik dienu notiek ekskursijas, un to ietvaros vasaras laikā ēku būs apskatījuši vairāki tūkstoši cilvēku. Jau darbojas plašā brīvpieejas lasītava mezonīnā – uz jauno ēku pārvesti aptuveni 70 procenti krājuma, un ik brīdi šis cipars palielinās.

Tomēr tikai šonedēļ ar grandiozu atklāšanas programmu Gaismas pils piedzīvo savu oficiālo inaugurāciju. Turklāt divas dienas pēc kārtas.

Lai vēlreiz uzsvērtu, ka jaunā māja nav rīdzinieku valstība vien, 28. augustā Gaismas pils stāvus pārņems novadi – aptuveni 400 – 500 visdažādāko nozaru radošo profesiju pārstāvji piedāvās savam novadam visraksturīgāko mūzikā, tautas mākslā, dejā, kino, folklorā, amatniecībā un ēdienkartē. Kurzeme, Latgale, Sēlija, Vidzeme un Zemgale – katram vēsturiskajam novadam atvēlēts viens stāvs. Uz “Novadu dienu” uzaicināti arī visi Latvijas novadu bibliotekāri.

29. augustā bibliotēkā krāšņo, skaļo un jautro novadu programmu nomainīs tumši tērpti un diplomātiski ieturēti stāvi – uz oficiālo inaugurāciju ielūgtas valsts augstākās amatpersonas, ārvalstu diplomātiskā korpusa pārstāvji, ekselences un prominences. Taču bibliotēkas direktors Andris Vilks apņēmies īpašu uzmanību pievērst un paldies pateikt ikvienam, kas stāvējis klāt un atbalstījis jaunās Gaismas pils ceļu no idejas līdz īstenojumam. Bet pulksten astoņos vakarā uz sarīkojumu “Salasīšanās” Gaismas pilī aicināts ikviens interesents. Līdz pat pusnaktij bibliotēka svinēs, lai jau nākamajā dienā, cerams, kļūtu par neaizstājamu ikdienas sastāvdaļu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+