×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
8. janvāris, 2013
Drukāt

“Gaismas pupa” galerijā “Istaba”

gaismas-pupa22

Pirmdien, 14.janvārī plkst. 18.00 galerijā “Istaba”tiks atklāta “Skolnieks pētnieks pilsētnieks’ [SPP] audzēkņu darbu izstāde “Gaismas pupa”, kas iesāks brīvdomīgās izglītības projekta SPP ceturto Jaungadu. Ekspozīcija būs apskatāma līdz 23. februārim.

“Vēlreiz SPP aicina uz spēlēšanos ar gaismu telpiskās struktūrās, kam elementus kopā ar arhitektiem nu konstruējuši Rīgas Centra Daiļamatniecības pamatskolas 3.klases skolēni. Eksponātu sagatavošanas darbnīca noritējusi iepriekš – skolas mācību telpās. Pagājušajā reizē SPP audzēkņi apguva iecietību pret gaismas stariņu, kam vienotā plaknē tika būvētas ēkas, kur tam aizkavēties, patverties, atstaroties vai brīnumaini pārvērsties. Šoreiz elektriskās celtnes vīsies augšup galerijas griestos, lai iejustos gaismiņu virtenes vajadzībā dzīvot daudzos stāvos vai vertikālā veidā, tomēr ikvienai lampiņu ģimenei unikālā paņēmienā. Gluži kā pupa no pasakas, kura uzstīgoja stāvus debesīs, lai nabaga bārenīte kāptu pretim savai laimei, bērni cels torņus, tiltus un trepes, lai iepakojuma kārbās slēpusies lampiņu tauta laimīgi ievāktos svētku gaismiņas pilīs,” stāsta projekta SPP koordinatore Indra Ķempe.

Galerijā “Istaba” SPP arhitekti turpina iedibināto Ziemassvētku tradīciju, ar mazajiem rīdziniekiem gatavojot arhitektonisku kopdarbu kādai no Rīgas izstāžu vietām. Pirmā SPP audzēkņu darbu izstāde “Piparkūku arhitektūra” 2010. gada nogalē bija izlikta Latvijas Arhitektūras muzejā, otrā — “Būt starā’ — Mākslas muzeja “Rīgas Birža’ Jūgenda salonā 2011. gadā.

SPP projekts ir Latvijas Arhitektu savienības [LAS] jauno arhitektu iniciatīva, kas uzsākta 2009. gadā, lai apbūvētās vides veidošanas mākslā ievadītu bērnus un skolu jauniešus. Lai veicinātu nākamo pieaugušo — lietotāju, pasūtītāju un likumdevēju — izpratni par arhitektūru un pilsētvidi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+