Mobilā versija
+3.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
18. augusts, 2014
Drukāt

Gaļas lopi peļņai: kur var nopirkt Limuzīnas šķirnes gaļas liellopus?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Kur var iegādāties Limuzīnas šķirnes gaļas liellopus? 
IRMA KONRĀDE LIEPĀJĀ

– Pagaidām Latvijā ir ļoti maz Limuzīnas šķirnes ganāmpulku, tāpēc šķirnes saimniecībās var iegādāties galvenokārt tikai vaislas bullēnus. Pēdējos gados gan šo gaļas lopu skaits lauku saimniecībās palielinās, jo ir pieprasījums pēc gaļas un vaislas materiāla, pieaug arī jaunlopu eksports, – stāsta SIA “Latvijas gaļas liellopu audzētāju asociācija” ciltsdarba speciāliste Ieva Freidenfelde.

Limuzīnas šķirnes govīm ir arī vieglas dzemdības, augsts grūsnības procents (95% un vairāk). Buļļus bieži izmanto krustošanai ar citām gaļas un piena lopu šķirnēm, jo jaundzimušajiem teļiem ir šaurs un garš ķermenis, kas nerada problēmas, govij atnesoties.

Telītes audzētāji lielākoties ieved no Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Vācijas, tās var iegādāties ar Latvijas gaļas liellopu audzētāju asociācijas starpniecību. Ārzemēs tirgo dažāda vecuma teles – apmēram gadu, 1,5–2 gadus vecas, kas laižamas pie buļļa, kā arī apsēklotas. I. Freidenfelde neiesaka no tālienes vest lecinātas teles, jo tās pārdzīvo stresu transportēšanas laikā.

Liellopus var iegādāties:

• SIA “Vecmeiri” (Madonas novadā, mob. tālr. 29394133) pašlaik ir pārdošanā 9–11 mēnešus veci Limuzīnas šķirnes bullīši par 1000 eiro, neskaitot PVN;

• zemnieku saimniecībā “Graubas” (Dagdas novadā, mob. tālr. 29570036) tirgo 1,6 gadus vecas telītes, kā arī 1,5 gadus vecu bullīti par 1200 eiro (bez PVN);

• zemnieku saimniecībā “Nodegi” (Vaiņodes novadā, mob. tālr. 29365579) no decembra piedāvās šogad dzimušos teļus (sākot no astoņu mēnešu vecuma);

• SIA “Limakom” (Kuldīgas novadā, mob. tālr. 29298978) septembrī, oktobrī tirgos 6–7 mēnešus vecus jaunbuļļus (saimniecībā pavisam tie ir seši).

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+